خادم: هیچ شرکت خصوصی توانایی مالکیت سرخابی های پایتخت را ندارد

به گزارش وبلاگ آوا، معاون حقوقی سابق وزارت ورزش و جوانان گفت: در کشور ما هیچ شرکت خصوصی توانایی خرید سهام 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس را ندارد.

خادم: هیچ شرکت خصوصی توانایی مالکیت سرخابی های پایتخت را ندارد

به گزارش ، امیر رضا خادم معاون حقوقی سابق وزارت ورزش و جوانان در رابطه با خصوصی سازی 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس در دوران مسئولیت خود اظهار کرد: من به مدت یک سال مسئول حقوقی وزارت ورزش و جوانان بودم. در این مدت مزایده ای برای خصوصی شدن 2 تیم پر طرفدار پایتخت برگزار شد. دستگاه های امنیتی صلاحیت شرکت کنندگان در مزایده را رد کردند.

او ادامه داد: هیچ شرکت خصوصی در کشور ما وجود ندارد که بتواند مالکیت این 2 باشگاه را بر عهده بگیرد. بهترین راه حل برای خصوصی کردن این 2 باشگاه، عرضه سهام آن ها در بورس اوراق بهادار است. با خصوصی شدن باشگاه های استقلال و پرسپولیس نگرانی های مردم در رابطه با این 2 باشگاه بیشتر از قبل خواهد شد.

معاون حقوقی سابق وزارت ورزش و جوانان در رابطه با تاثیر او در انتخاب علی خطیر و پندار توفیقی به عنوان معاونان ورزشی باشگاه استقلال گفت: خطیر را نمی شناسم، ولی توفیقی را من به باشگاه استقلال معرفی کردم. به توصیه مسعود سلطانی فر (وزیر ورزش و جوانان) قرار بود از افرادی در گروه مدیریتی 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس استفاده شود که بتوانند منابع مالی خوبی را برای سرخابی های پایتخت تامین کنند.

او اضافه کرد: در سال اول حضور توفیقی در باشگاه استقلال، او توانست مبالغ قابل توجهی را به این باشگاه تزریق کند. ادامه همکاری او در باشگاه استقلال به من مربوط نبود. توفیقی با استفاده از روابط خوب خودش با مسئولان وزارت ورزش و جوانان و هیئت مدیره باشگاه استقلال توانست به فعالیت هایش ادامه دهد.

خادم در رابطه با مبلغ قرارداد برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس اعلام نمود: من از هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس حمایت کردم تا برانکو ایوانکوویچ را به عنوان سرمربی این تیم انتخاب کنند. حمایت من باعث ناراحتی هواداران استقلال شد. رقم قرارداد کادر فنی و بازیکنان تیم فوتبال استقلال بیشتر از قرارداد برانکو ایوانکوویچ و بازیکنان تیم پرسپولیس بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خادم: هیچ شرکت خصوصی توانایی مالکیت سرخابی های پایتخت را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خادم: هیچ شرکت خصوصی توانایی مالکیت سرخابی های پایتخت را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید