یک تحقیق بزرگ در آمریکا، بهترین سن برای ترک سیگار را برای جلوگیری از خطرات مرگ شناسایی کرده است

به گزارش وبلاگ آوا، یک تحقیق بزرگ نشان می دهد که میزان مرگ و میر در افراد سیگاری که قبل از 35 سالگی سیگار را ترک می کنند، در یک دوره زمانی تعیین مشابه با افرادی است که اصلاً سیگار نکشیده اند.

یک تحقیق بزرگ در آمریکا، بهترین سن برای ترک سیگار را برای جلوگیری از خطرات مرگ شناسایی کرده است

این تحقیق نشان داد افرادی که در سنین بالاتر سیگار را ترک کردند هنوز سود زیادی می برند، اما اندازه مرگ و میر آن ها بیشتر از کسانی بود که قبل از رسیدن به 35 سالگی سیگار را ترک کردند.

سیگاری های سابق که سیگار را بین سنین 35 تا 44 ترک می کردند، 21 درصد بیشتر از افرادی که سیگار نمی کشیدند، به هر علتی می میرند و افرادی که در سنین 45 تا 54 سالگی سیگار را ترک کردند، 47 درصد بیشتر از افرادی که هرگز سیگار نکشیدند، مرگ و میر ناشی ناشی از همه علت ها را داشتند

نویسندگان این تحقیق در گزارش تازهی که دوشنبه (24 اکتبر) در ژورنال JAMA منتشر شد، نوشت: در مردان و زنان از گروه های نژادی و قومی مختلف، سیگار کشیدن فعلی با به حداقل دو برابر اندازه مرگ و میر ناشی از علل مختلف نسبت به سیگار نکشیدن، منجر می شود.

ترک سیگار، به ویژه در سنین پایین تر، با کاهش قابل توجهی در مرگ و میر بیش از حد نسبی مرتبط با ادامه سیگار همراه بود.

جان پی پیرس، استاد بازنشسته در دپارتمان پزشکی خانواده و بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا، این سومین مطالعه بزرگی است که نشان می دهد سن 35 سالگی ممکن است بهترین سن برای ترک باشد، به ویژه برای کسانی که سیگار را در سنین پایین شروع می کنند.

پیرس که در تحقیقات تازه شرکت نداشت، نوشت: مدت هاست که میدانستند هر چه سیگاری زودتر آن را ترک کند، بهتر است. با این حال، اکنون می توان با توجه به سنی که یک فرد سیگاری را ترک می کند، دقیق تر صحبت کرد.

مطالعه تازه از داده های نظرسنجی مصاحبه سلامت ملی ایالات متحده، یک نظرسنجی مبتنی بر پرسشنامه که برای نظارت بر سلامت جمعیت ایالات متحده استفاده می شود و از شاخص ملی مرگ، پایگاه داده ای از سوابق مرگ در این کشور، استفاده کرد.

این تجزیه و تحلیل شامل داده های نظرسنجی از بیش از 5500 هزار بزرگسال بود که بین ژانویه 1997 و دسامبر 2018 پرسشنامه ها را تکمیل کردند و در زمان استخدام بین 25 تا 84 سال سن داشتند.

این افراد شامل سیگاری های فعلی، سیگاری های سابق و به اصطلاح هرگز سیگاری نمی شوند، یعنی افرادی که کمتر از 100 نخ سیگار در طول عمر خود مصرف کرده اند.

بر اساس شاخص ملی مرگ، نزدیک به 750 هزار نفر از این افراد مورد مطالعه تا انتها سال 2019 جان خود را از دست داده اند. در مقایسه با افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند، در مجموع افراد سیگاری نرخ مرگ و میر ناشی از همه علل به طور قابل توجه و بالاتر و همچنین نرخ بالاتری از مرگ ناشی از سرطان و بیماری قلبی و بیماری ریوی، به طور خاص داشتند.

در ضمنً کاهش شدت سیگار (سیگار در روز) باید یکی از اهداف برنامه های کنترل دخانیات باشد.

نویسندگان این مطالعه نوشتند که بسیار مهم است، در حالی که سیگار در حال حاضر با خطر بالاتر مرگ در همه گروه های نژادی و قومی مورد بررسی مرتبط است، ترک سیگار با خطرات معکوس قابل ملاحظه ای برای همه گروه ها مرتبط بود.

داشتن مهلت 35 سالگی می تواند به طور بالقوه انگیزه ای برای جوانان سیگاری باشد که برای ترک سیگار تلاش می کنند.

بدون یک هدف نزدیک، برای افراد سیگاری وسوسه انگیز است که از تلاش برای ترک با تصوراتی مانن من واقعاً نیازی به ترک همین الان ندارم دست بکشند. این مطالعه… داده های مورد نیاز را برای تعیین یک هدف تقریبی انگیزشی برای ترک سیگار قبل از 35 سالگی ارائه می دهد.

ترک سیگار در سنین بالاتر هنوز خطر مرگ را کاهش می دهد، نه به این اندازه چشمگیر.

منبع: یک پزشک

به "یک تحقیق بزرگ در آمریکا، بهترین سن برای ترک سیگار را برای جلوگیری از خطرات مرگ شناسایی کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک تحقیق بزرگ در آمریکا، بهترین سن برای ترک سیگار را برای جلوگیری از خطرات مرگ شناسایی کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید