کرونا و افزایش 100 درصدی کلاهبرداری به وسیله کارت به کارت در سمنان

به گزارش وبلاگ آوا، رئیس پلیس آگاهی استان سمنان گفت: افزایش سقف جابه جایی پول به روش کارت به کارت با هدف کاهش ترددهای غیرضروری برای پیشگیری از شیوع کرونا موجب افزایش 100 درصدی کلاهبرداری به این شیوه شد.

کرونا و افزایش 100 درصدی کلاهبرداری به وسیله کارت به کارت در سمنان

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از ایرنا، رضا بینقی دوشنبه 25 فروردین ابراز داشت: کلاهبرداران در تماس با افراد به بهانه های مختلف مانند برنده شدن سفر عتبات عالیات از طرف رادیو و شبکه های تلویزیونی، آنها را به پای دستگاه خودپرداز می کشانند و با ترفندهای خاص اقدام به برداشت وجه از حساب کاربران می نمایند.

وی ادامه داد: شهروندان توجه داشته باشند برای دریافت جایزه احتیاج به حساب بانکی نیست و افرادی که درخواست دریافت شماره حساب بانکی را دارند و یا از افراد بخواهند پای دستگاه خودپرداز بانک بروند، بدون شک کلاهبردار هستند و شهروندان باید مراقب این افراد سودجو باشند.

رئیس پلیس آگاهی استان سمنان تاکید نمود: شهروندان با رعایت نکات امنیتی و پرهیز از قراردادن اطلاعات کارت بانکی خود در اختیار دیگران و هوشیار بودن در برخورد با تماس های تلفنی با نیت سودجویی، از اموال خود در برابر کلاهبرداران محافظت نمایند.

وی اعلام کرد: در شرایط عادی سقف جابه جایی پول از روش کارت به کارت 30 میلیون ریال بود که با شیوع ویروس کرونا به منظور جلوگیری از ترددهای غیرضروری، سقف تراکنش اقتصادی به 100 میلیون ریال افزایش یافت که این افزایش سقف تراکنش بازار کلاهبرداری در استان سمنان را داغ نموده است.

بینقی توضیح داد: با افزایش سقف مجاز انتقال وجه، ارزش ریالی کلاهبرداری به روش کارت به کارت در استان سمنان از بیست و هشتم اسفند 98 تا پانزدهم فروردین سال جاری 128 درصد افزایش یافت.

وی یادآور شد: برای جلوگیری از فریب کاربران نکات آموزشی در کنار دستگاه های خودپرداز شهر سمنان نصب شده و در سایر شهرستان ها نیز این طرح در حال انجام است.

رئیس پلیس آگاهی استان سمنان گفت: شیوع ویروس کرونا موجب کاهش معاملات شده و به همین دلیل کلاهبرداری و جعل در استان از بیست و هشتم اسفند 98 تا پانزدهم فروردین سال جاری 92 درصد کاهش یافته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "کرونا و افزایش 100 درصدی کلاهبرداری به وسیله کارت به کارت در سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا و افزایش 100 درصدی کلاهبرداری به وسیله کارت به کارت در سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید