ارائه وام 4 درصدی برای تحریک مردم به سفر

به گزارش وبلاگ آوا، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ارائه وام 4 درصدی برای تحریک مردم به سفر صورت می گیرد.

ارائه وام 4 درصدی برای تحریک مردم به سفر

قضیه چیست؟

جلسه شورای معاونان و مدیران استانی با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، ولی تیموری معاون گردشگری، پویا محمودیان معاون صنایع دستی، ساسان تاجگردون معاون سرمایه گذاری، مدیران ستادی و مدیران عامل مؤسسات تابعه در سالن فجر برگزار گردید. در این جلسه مدیران کل استانی به صورت وبینار حضور داشتند.

در ابتدای جلسه مونسان بیان نمود: در سطح ملی به کرات این موضوع مطرح است که سفر موجب تشدید کرونا می گردد، در صورتیکه عدم رعایت فاصله اجتماعی، ازدحام و عدم استفاده از ماسک عامل اصلی شیوع است و سفر کمترین تأثیر را دارد.

او با اشاره به ارسال نامه ای به رئیس جمهوری در مورد صدمه به صنعت گردشگری اضافه کرد: در این نامه به رئیس جمهوری محترم تاکید نموده ام که در صورت ادامه این فرایند، صنعت گردشگری صدمه جبران ناپذیری متحمل خواهد شد. در نیمه دوم سال موج عظیم بی کاری را شاهد خواهیم بود. بسیاری از مردم تمام سرمایه زندگی خود را برای احداث تأسیسات گردشگری سرمایه گذاری نموده اند که با شرایط بوجود آمده، امیدی به درآمد و بازپرداخت وامها وجود ندارد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تأکید بر پیگیری پروژه های عظیم نیمه کاره در استانها متذکر شد: پروژه های متنوعی در استانها، برای افتتاح آماده بهره برداری هستند. مدیران کل استان باید تکمیل پروژه های اثرگذار استان را در اولویت کار خود قرار دهند.

مصوبه ای برای لغو سفر در ستاد کرونا نیست

در ادامه ولی تیموری معاون گردشگری در مورد امهال وامها تا سرانجام سال بیان نمود: کلیات حمایت ویژه از صنعت گردشگری و صنایع دستی در صورت جلسه ستاد مالی درج شده و صحبتی درباره محل تأمین بودجه مطرح شده است. در جلسه فردا با نهاوندیان که بسیار حیاتی است نتیجه نهایی حاصل خواهد شد.

او با تأکید بر اینکه در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه ای در مورد لغو سفر وجود ندارد شرح داد: با توجه به اینکه تنها یک ماه برای انجام سفر فرصت باقی مانده است مدیران کل استانی باید در جلسات استان از انجام سفر دفاع نمایند و با اتخاذ تصمیمات درست و تشدید نظارتها به انجام سفر یاری نمایند.

تحریک مردم به سفر با پرداخت وام 4 درصدی

در این جلسه حسین اربابی، مدیرعامل کانون دنیا گردی و ایران گردی به تصویب وام 500 میلیارد تومانی در هیئت مدیره یکی از بانکها اشاره نمود و اضافه کرد: این وام سفر با سود 4 درصدی برای عموم مردم در نظر گرفته شده که البته احتمال افزایش آن تا 20 هزار میلیارد تومان وجود دارد.

او با بیان اینکه تحقق این موضوع بستگی به وزارتخانه خواهد داشت، اضافه کرد: این وام که چهار ماه تنفس دارد و مدت بازپرداخت آن نیز هشت ماهه است، می تواند عاملی برای تحریک بازار و تقاضا باشد.

اربابی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه در چند روز آینده نهایی می گردد، ادامه داد: با تزریق این رقم به حوزه گردشگری، ریسک بانکها برای پرداخت تسهیلات به تأسیسات گردشگری نیز پایین خواهد آمد.

منبع: همگردی

به "ارائه وام 4 درصدی برای تحریک مردم به سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه وام 4 درصدی برای تحریک مردم به سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید