روغن ویتامین E جهت درمان ترکهای زیر پوستی (استرچ مارکس)

به گزارش وبلاگ آوا، استفاده از ویتامین E یکی از برترین روشهای درمانی برای ترکهای نا خوشایند زیر پوستی است. این مقاله قطعاً به شما در خصوص روغن ویتامین E جهت برطرف ترکهای زیر پوستی هر چند به مقدار اندک یاری خواهد نمود. آن را بخوانید . . .

روغن ویتامین E جهت درمان ترکهای زیر پوستی (استرچ مارکس)

تألیف و ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری

منبع: راسخون

استفاده از ویتامین E یکی از برترین روشهای درمانی برای ترکهای نا خوشایند زیر پوستی است. این مقاله قطعاً به شما در خصوص روغن ویتامین E جهت برطرف ترکهای زیر پوستی هر چند به اندازه اندک یاری خواهد نمود. آن را بخوانید . . .

ویتامین E یک ویتامین غیر آنزیمی طبیعی است که به دسته ویتامینهای محلول در چربی تعلق دارد. این ویتامین به هشت صورت مختلف وجود دارد که شامل: توکوفرول ها و توکوترینول ها بوده و هر کدام با توانایی منحصر به فردی در بدن وجود دارند. ویتامین E دارای خواص قوی آنتی اکسیدانی است که برای سلامتی پوست بسیار مفید می باشد. این خاصیت باعث می گردد به طور معمول در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست، از جمله مرطوب کننده ها، لوسیون ها و کرم ها به کار برده گردد. روغن ویتامین E به شکل کپسول، روغنهای ماساژ و کرم در دست رس است.

ترکهای زیر پوستی

اگر چه خطوط زیر پوستی معمولاً در دوران بار داری ایجاد می شوند، آنها هم چنین می توانند بر اثر عوامل متعدد دیگری ایجاد شده باشند. کشیدگیهای زیر پوستی ما حصل کشش بیش از توان ارتجاعی پوست در یک دوره زمانی کوتاه می باشند. این حالت یکی از شایع ترین عارضه های پوستی است که مردان و زنان را تحت تأثیر قرار می دهد. این کشیدگی ها به صورت رگه های قرمز رنگ موازی در پوست دیده می شوند. این عارضه زمانی اتفاق می افتد که لایه زیرین پوست به علت تغییر ناگهانی در فیزیک بدن پاره می گردد که علت آن اضافه وزن ناگهانی، عضله سازی و یا بار داری است که باعث می گردد پوست پاره شده و در نتیجه زخم ها و خطوط کششی به وجود آیند. لایه بیرونی پوست سالم باقی می ماند در حالی که لایه درم (غشاء میانی پوست) پاره شده و خطوط نا خوشایندی را ایجاد می نماید به این علت که فیبرهای کلاژن کشیده شده و از شکل طبیعی خود خارج شده اند. خطوط ناشی از کشش پوستی به طور کلی در منطقه های مانند شکم، ران، کشاله ران، باسن و سینه ها دیده می شوند. حال که می دانید خطوط زیر پوستی چه هستند و چگونه ایجاد می شوند، می توانیم دریابیم که چگونه با استفاده از روغن ویتامین E می توان از این ترکها و خطوط کشش خلاص شد.

استفاده از روغن ویتامین E برای کاهش ترکهای زیر پوستی

روغن ویتامین E را می توان استفاده کرد تا از بروز ترک خوردگیهای زیر پوستی جلو گیری گردد و هم چنین می توان با استفاده از آن از شر خطوط و ترکهای موجود خلاص شد. بسیاری معتقدند که روغن ویتامین E دارای توانایی بالا بردن خاصیت ارتجاعی پوست است. همان طور که پوست خاصیت ارتجاعی بیشتری پیدا می نماید، می تواند به راحتی کشیده شده و حالت پارگی بافت به حد اقل می رسد و آن هم به نوبه خود از ایجاد ترکهای زیرپوستی جلو گیری می نماید. پس از مشورت با یک دکتر روغن ویتامین E را برای پوست به صورت موضعی یا به صورت خوراکی مورد استفاده قرار دهید. روغن ویتامین E را در منطقه های از پوست که در معرض خطر ابتلا به ترک خوردگی زیر پوستی هستند به طور منظم بمالید. روغن ویتامین E در این منطقه ها باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست شده و در نتیجه از ترک خوردگی های زیر پوستی جلو گیری می نماید. اگر چه این روغن می تواند از بیشتر شدن ترکهای زیر پوستی جلو گیری نماید، اما نباید تنها متکی به استفاده از آن باشیم. شما احتیاج دارید با یک رژیم غذایی متعادل و برنامه ورزشی منظم که به کنترل وزن یاری می نماید، این فرایند را تکمیل کنید.

استفاده منظم از روغن ویتامین E می تواند به کاهش ترکها و خطوط موجود یاری کند، با این حال، اثر آن بر روی خطوط قدیمی در مقایسه با آنهایی که به تازگی ایجاد شده اند، کمتر است، هر چند، استفاده از این روغن در بهبود زخم نتایج مثبتی را نشان داده است. علت آن هم این است که آسیب وارده به بافت از قبل رخ داده است و ویتامین E نمی تواند ترکها و خطوط را به طور کامل از بین ببرد. با این حال، استفاده منظم از روغن ویتامین E خالص می تواند آنها را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. روغن ویتامین E را بر روی ترکهای زیرپوستی مالیده و به آرامی ماساژ دهید. این کار محلی که به طور مرتب روغن مالیده می گردد را نرم نموده و سپس در عرض چند هفته خطوط را روشن می نماید. روغن ویتامین E را با مواد دیگری هم چون کره کاکائو، روغن زیتون، روغن بادام شیرین و غیره مخلوط کنید. این کار خواص درمانی روغن ویتامین E را بالا برده و می تواند در درمان ترکهای زیر پوستی بسیار مؤثر باشد.

استفاده از روغن ویتامین E بی ضرر می باشد، با این حال، بعضی از مردم ممکن است بعضی واکنش های آلرژیک را از خود بروز دهند. جهت تست بروز واکنشهای منفی در بدن، بر روی پوست اندازه کمی روغن مالیده و چند ساعت صبر کنید. چنان چه هر گونه عوارض جانبی مشاهده کردید، از آن استفاده نکنید. اما در صورتی که هیچ علائمی مشاهده نکردید، به کارتان ادامه داده و از روغن ویتامین E استفاده مناسب کنید تا ترکهای زیر پوستی کاهش یابند.

منبع: راسخون

به "روغن ویتامین E جهت درمان ترکهای زیر پوستی (استرچ مارکس)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن ویتامین E جهت درمان ترکهای زیر پوستی (استرچ مارکس)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید