جلوگیری از 1329 مورد تغییر کاربری غیرمجاز، رشد 73 درصدی در شناسایی ها

به گزارش وبلاگ آوا، فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور گفت: با تلاش مأموران یگان های حفاظت از یک هزار و 329 مورد تغییر کاربری غیر مجاز زمین های کشاورزی در تعطیلات نوروز 98 جلوگیری شد.

جلوگیری از 1329 مورد تغییر کاربری غیرمجاز، رشد 73 درصدی در شناسایی ها

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آوا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ابراهیم حسن آبادی در تشریح جزئیات این خبر گفت: با برنامه ریزی منسجم و فعال کردن گشت های حفظ کاربری شاهد عملکرد مطلوب یگان حفاظت در توقف تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی نسبت به سنوات گذشته هستیم.

وی افزود: در راستای مقابله با فرصت طلبان، حفاظت از اراضی کشاورزی و پیشگیری از تغییر کاربری غیر مجاز تعداد 6 هزار و 596 گشت خودرویی و موتوری و تعداد 11 هزار و 444 گشت پیاده در مراکز استان و شهرستان ها فعال بودند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در مدت مذکور تعداد 5 هزار و 127 فقره تغییر کاربری غیر مجاز شناسایی و اخطاریه صادر که از این تعداد یک هزار و 329 مورد منتج به توقف عملیات تغییر کاربری زمین های کشاورزی شد.

سرهنگ حسن آبادی با اعلام اینکه در بازه زمانی یاد شده تعداد 496 فقره ساخت و ساز غیرمجاز در راستای قانون حفظ کاربری، اعمال قانون شد، گفت: در مجموع یگان حفاظت استان های خراسان رضوی، آذربایجان غربی، فارس و اصفهان عملکرد بهتری در این خصوص در مقایسه با سایر استان ها داشتند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه در شناسایی تغییر کاربری های غیر مجاز با رشد 73 درصدی نسبت به مدت مشابه آن روبرو هستیم، شرح داد: عملکرد قابل توجه مذکور علی رغم شیوع ویروس کرونا و تعطیلات نوروزی بیانگر زحمات و تلاش های همکاران ستادی و اجرایی در زمینه حفاظت و صیانت از اراضی کشاورزی است همچنین این مهم گویای این امر است که سودجویان و فرصت طلبان حتی در شرایط خاص (قرنطینه) نیز به دنبال منفعت طلبی خود هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جلوگیری از 1329 مورد تغییر کاربری غیرمجاز، رشد 73 درصدی در شناسایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از 1329 مورد تغییر کاربری غیرمجاز، رشد 73 درصدی در شناسایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید