اوکراین 11 سازمان و شرکت روسی را تحریم کرد

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از ریانووستی، رئیس جمهور اوکراین دستور تحریم یازده سازمان و شرکت روسی را صادر کرد.

اوکراین 11 سازمان و شرکت روسی را تحریم کرد

بر اساس این گزارش، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین با اجرای تصمیم شورای امنیت ملی و دفاع این کشور، 11 سازمان و شرکت روسی را تحریم کرد.

سازمان همکاری های خارجی روسیه، شرکت حمل و نقل ولگا دنپر، کارخانه های تعمیر هواپیمای شماره 322 و شماره 514، مرکز تعمیر کشتی دال زاوود، شرکت ماشین سازی سومورماش -2 ام و شرکت اسنابکوم از جمله سازمان ها و شرکت های روس هستند که توسط اوکراین تحریم شده اند.

طبق این تصمیم، تمام اموال و دارایی های این سازمان ها و شرکت ها توقیف می گردد و هر گونه معامله و همکاری با این مراکز و حمل و نقل توسط امکانات آنها ممنوع خواهد شد.

این در حالی است که اوکراین این هفته مسکو را به صف آرایی در مرز مشترک متهم کرد و مدعی شد که جدایی طلبان هوادار روسیه به طور سیستماتیک آتش بس در شرق اوکراین را نقض می نمایند.

همزمان، روسیه به ناتو درباره هرگونه اعزام نیرو به اوکراین هشدار داد و گفت تنها نتیجه چنین اقدامی تشدید تنش خواهد بود.

اخطار مسکو واکنشی است به ابراز نگرانی پیمان آتلانتیک شمالی از افزایش حضور نظامی روسیه در مرزهای مجاور با منطقه شرق اوکراین.

پیشتر، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه هم گفته بود: هرگونه کوشش جدید برای به راه انداختن جنگ در منطقه دونباس ممکن است به نابودی اوکراین ختم گردد.

وزرای خارجه فرانسه و آلمان در حالی از پیمان مینسک که روسیه هم در اجرای آن دخیل است حمایت می نمایند که به عنوان اعضای ناتو، موضع جانبدارانه ای را در قبال تحولات شرق اوکراین اتخاذ نموده اند.

همچنین، آنگرت کرمپ کارنبائر در ادعایی جدید، رفتار روسیه را به عنوان یک خطر روز افزون و جدی برای تمامی اتحادیه اروپا دانست و بر لزوم آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات احتمالی از سوی مسکو تاکید نمود.

روسیه با توجه به تحولات شرق اوکراین، نیروهای خود را در مرز با این کشور افزایش داده حال آنکه می گوید این اقدام ماهیت دفاعی دارد و تهدید علیه هیچ کشوری نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اوکراین 11 سازمان و شرکت روسی را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوکراین 11 سازمان و شرکت روسی را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید