یحیی راضی تر است یا فرهاد؟

به گزارش وبلاگ آوا، در روز هایی که همه نگاه ها به مسابقات ملی دوخته شده است، هیچ چیز نمی توانست به اندازه رویارویی پرسپولیس و استقلال در جام حذفی یخ رقابت های باشگاهی را آب کند. بعد از قرعه کشی مسابقات مرحله یک چهارم نهایی تعیین شد سرخابی های پایتخت برای دومین فصل پیاپی به هم برخورد نموده اند. پارسال پرسپولیس و استقلال در نیمه نهایی به هم خوردند که آن بازی را تیم فرهاد مجیدی در ضربات پنالتی برد. البته این پیروزی برای مجیدی خوش یمن نبود؛ چرا که در فینال مقابل تراکتور شکست خورد و در پی اختلافات دامنه دار با احمد سعادتمند، مدیرعامل وقت باشگاه از تیم استعفا داد. حالا دوباره سر و کله داربی حذفی پیدا شده؛ مسابقه ای که فرقش با شهرآورد های معمولی در ضرورت برنده داشتن است. بازی حذفی را حتما یک تیم باید ببرد و تیم بازنده، حتی اگر به خفیف ترین شکل ممکن، در ضربات پنالتی هم بازنده شده باشد، تحت فشار افکار عمومی قرار می گیرد. حالا به نظر شما کدام مربی از این قرعه راضی تر بوده؟ یحیی گل محمدی یا فرهاد مجیدی؟

یحیی راضی تر است یا فرهاد؟

دغدغه های یحیی

نمی توانیم نیت خوانی کنیم. در قلب و ذهن آدم ها هم نیستیم و نمی دانیم یحیی گل محمدی چه حسی نسبت به قرعه حذفی دارد، اما به چند دلیل شاید او ترجیح می داد چنین تقابلی اتفاق نیفتد. پرسپولیس همین یک ماه پیش داربی لیگی را با یک گل به سود خودش به انتها برد و اگر این آخرین شهرآورد فصل می بود، این تیم می توانست طعم شیرین ظفرمندی برابر رقیب سنتی را تا ماه ها زیر دندان داشته باشد. امروز، اما آن لذت عظیم به چالشی دوباره کشیده شده است. حالا بازی حذفی دو تیم تبدیل به آخرین داربی فصل شده و شاید شرایط تغییر کند. از سوی دیگر پرسپولیس در چند جبهه در حال رقابت است و کار سنگین تری نسبت به استقلال دارد. سرخپوشان یک بازی اضافه در سوپرجام دارند که روز 30 خرداد برگزار خواهد شد. آن ها همچنین در لیگ هم سایه به سایه، بلکه نفس به نفس با سپاهان در حال حرکت هستند و هر اشتباهی در هر مسابقه می تواند به منزله قطع نوار قهرمانی های این تیم باشد؛ بنابراین یحیی شاید ترجیح می داد در جام حذفی با رقبای معمولی تری روبرو گردد؛ با تیم هایی که حتی شکست در مقابل آن ها هم تبعات عجیب و غریب نداشته باشد. مثلا پرونده باخت به فولاد و اوت شدن از جام حذفی ظرف 24 ساعت بایگانی می گردد، اما یحیی بعد از چند ماه هنوز به صورت جسته و گریخته در حال نقدشدن به خاطر شکست در داربی حذفی فصل گذشته است! این ها را ابدا نمی گردد با هم مقایسه کرد.

دغدغه های فرهاد

به همان دلایلی که در بند قبلی گفتیم، احتمالا فرهاد مجیدی از این قرعه راضی تر است. او داربی لیگی را به پرسپولیس باخت و خیلی هم از این بابت غمگین شد. انصافا حق استقلال نبود که در آن مسابقه شکست بخورد. پرسپولیس روی تنها ضربه داخل چارچوبش به گل رسید، اما استقلال موقعیت هایی داشت که بهترین آن ها را علی شجاعی از روی خط دروازه بیرون کشید. مجیدی آن قدر از این بابت عصبی شده بود که در نشست خبری بعد از بازی آن واکنش بی محابا را به پست اینستاگرامی آذری جهرمی نشان داد. خودش هم گفت: چون کمتر سابقه باخت در این بازی را دارم، خیلی ناراحت هستم. همه این ها یعنی الان فرصتی برای تلافی پیدا شده و مجیدی می تواند شکست در داربی قبلی را پاک کند. این، اما فقط یک روی سکه است. روی دیگر سکه هم می تواند باخت دوباره برابر رقیب سنتی باشد. چنین شکستی حتی تردید ها در خصوص عدم استحقاق پرسپولیس در داربی لیگی را هم از بین خواهد برد و همه می گویند وقتی یک تیم در فاصله کوتاه دوبار رقیبش را برده، پس حتما مربی بهتری دارد. به علاوه استقلال شانس قهرمانی در لیگ را تا حدود زیادی از دست داده و چشم به موفقیت در جام حذفی دوخته است. اگر قرار باشد جام دوم هم در مقابل رقیب سنتی به باد برود، قطعا طرفداران بر مجیدی سخت خواهند گرفت و چه بسا آینده شغلی او در استقلال به خطر بیفتد. پس داربی عجیبی برای مجیدی در پیش است؛ یا بهشتی بهشتی، یا جهنمی محض. این مسابقه منطقه بی طرف ندارد!

منبع: فرارو

به "یحیی راضی تر است یا فرهاد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یحیی راضی تر است یا فرهاد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید