یارانه های رئیس جمهور برای آذر ماه، بیشترین یارانه دولت چقدر است؟

به گزارش وبلاگ آوا، دولت سیزدهم برای یارانه ماه پیش رو چند گزینه دارد که به احتمال زیاد یکی از آنها را اجرایی می نماید؛ از کارت اعتباری 200 هزار تومانی تا یارانه 66 هزار تومانی.

یارانه های رئیس جمهور برای آذر ماه، بیشترین یارانه دولت چقدر است؟

دولت ابراهیم رئیسی در سه ماه اخیر بارها موضوع پرداخت یارانه نو را مطرح نموده است. با توجه به اظهارات دولتمردان چند گزینه برای حمایت از خانوارها وجود دارد.

کارت اعتباری 200 هزار تومانی

دولت وعده داده که در آذر ماه کارت اعتباری 150 تا 200 هزار تومانی پرداخت می شود. مشمولان این کارت های اعتباری پنج دهک اول جامعه هستند.

مبلغ این یارانه هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول 200 هزار تومان است. دو دهک بعدی 150 هزار تومان اعتبار ماهانه قرض الحسنه با کارمزد دو درصد پرداخت می شود.

با این که وارد آذر ماه آغاز شده اما هنوز دولت جزئیات نوی درباره این کارت های اعتباری منتشر ننموده است.

یارانه 110 هزار تومانی

پرداخت یارانه 110 هزار تومانی از مجلس دولت با اقتصاددان ها بیرون آمد. در جلسه ای که دولت برای حذف دلار 4200 تومانی برگزار کرد، مقرر شد دولت به جای پرداخت دلار ترجیحی به کالاها آن را به صورت نقدی به حساب خانوارها بریزد.

احتمالا مشمولان این یارانه نیز دهک های اول تا پنجم باشد که دولت برای حمایت های معیشتی خود از آن نام می برد.

پیشنهاد نو دولت برای پرداخت یارانه

نوترین اظهارنظر دولت برای پرداخت یارانه به اظهارات اخیر نمایندگان مجلس درباره پیشنهاد دولت برمی شود.

براساس لایحه ای که دولت به مجلس برده، دولت پیشنهاد داده که 27 هزار میلیارد تومان بودجه برای پرداخت یارانه نو اختصاص داده شود.

در این لایحه پیش بینی شده که مشمولان هفت دهک اول جامعه باشد اما با این تفاوت که اولویت با چهار دهک اول باشد. این چهار دهک شامل 34 میلیون نفر می شود که اگر قرار باشد بودجه 27 هزار میلیارد تومانی بین این 34 میلیون نفر تقسیم شود به هر نفر 66 میلیون نفر می رسد.

البته اگر قرار باشد دولت همه خانوارهایی که در هفت دهک اول درآمدی قرار دارند را پوشش یارانه ای دهد، باید بودجه را افزایش دهد چرا که این هفت دهک حدود 60 میلیون نفر برآورد می شود.

منبع: تجارت نیوز

به "یارانه های رئیس جمهور برای آذر ماه، بیشترین یارانه دولت چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه های رئیس جمهور برای آذر ماه، بیشترین یارانه دولت چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید