کرم انگل؛ عامل جدید خارش گلو

به گزارش وبلاگ آوا، شاید برای شما هم این روز ها پیش آمده که گلویتان دچار خارش شده باشد. این خارش می تواند آلرژی، سوزش و یا حتی ویروس کرونا باشد. اما گزینه دیگری که وجود دارد و شاید اصلا به فکرتان نیز خطور نکند وجود یک کرم در لوزه شماست.

کرم انگل؛ عامل جدید خارش گلو

در گزارشی که در نشریه آمریکایی تروپیکال مدیسن منتشر شده، در این باره آمده است: یک زن ژاپنی به دلیل خوردن غذای ساشیمی (ماهی خام) درگیر انگل شد. این زن 25 ساله پس از 5 روز تحمل درد و خارش در گلو به پزشک مراجعه کرد. پزشکان ژاپنی پس از معاینه متوجه شدند یک کرم انگل به طول 3 و نیم سانتی متر در لوزه این زن وجود دارد.

پزشکان تشخیص دادند این زن به دلیل مصرف گوشت خام ماهی دچار بیماری کرم انگل شده است. کرم انگل غالباً در معده و دستگاه گوارش پستانداران رشد می نماید، ولی در این مورد به خصوص، کرم انگل به لوزه این زن وارد و در آنجا رشد نموده بود.

پزشکان ژاپنی پیروز شدند این کرم انگل را از لوزه زن خارج نمایند. حال عمومی این زن پس از خارج شدن این کرم مساعد گزارش شد و عوارض وجود انگل نیز از بین رفت.

درجه حرارت بالا می تواند کرم های انگل موجود در مواد غذایی به ویژه گوشت را از بین ببرد. پزشکان تاکید دارند مردم باید از مصرف مواد پروتئینی خام به ویژه گوشت خودداری نمایند و پیش از مصرف غذا اطمینان یابند که گوشت به طور کامل پخته شده است.

همچنین مراکزی که اقدام به فراوری گوشت می نمایند مانند دامداری ها باید نکات بهداشتی را رعایت نمایند تا انگل به وسیله فضولات دام وارد چرخه غذایی نگردد.

در صورت مصرف گوشت دام آلوده، کرم انگل می تواند وارد بدن مصرف نماینده گردد و در روده رشد و تکثیر یابد. این کرم ها می توانند در روده تا چند هزار تخم بگذارند و تا ده ها سانتی متر رشد نمایند.

منبع: همگردی

به "کرم انگل؛ عامل جدید خارش گلو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرم انگل؛ عامل جدید خارش گلو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید