چرا سبیل آقای سفیر جنجالی شد؟

به گزارش وبلاگ آوا، هاری هاریس، سفیر آمریکا در کره جنوبی، بالاخره سبیل جنجالی اش را تراشید. او اگر چه سعی کرد سبیل اش را یک مسئله شخصی نشان دهد، اما سبیل او در ماه های گذشته کانون بحث و جدل سیاسی و دیپلماتیک بود.

چرا سبیل آقای سفیر جنجالی شد؟

به گزارش وبلاگ آوا، به رغم اینکه هاریس از سبیل اش راضی بود و آن را عاملی در بهتر شدن ظاهرش می دانست، پایان در آخر هفته گذشته، به یک آرایشگاه سنتی در کره جنوبی رفت و با انتشار ویدئویی از لحظه تراشیدن سبیل اش به غائله آن پایان داد.

سبیل هاریس، به نمادی برای یادآوری دوران نفوذ ژاپن در کره جنوبی تبدیل شده بود. خصوصا که مادر وی ژاپنی است که با یک آمریکایی ازدواج کرده بود.

بسیاری از مردم کره جنوبی بر این باور هستند که سبیل آقای سفیر، یادآور دور حکام تابع ژاپن در شبه جزیره کره بود. چرا که در دوران اشغال کره توسط ژاپن، داشتن سبیل یکی از ویژگی های حاکمان وقت شبه جزیره کره بود. مثلا، هیدکی توجو، نخست وزیر ژاپن در دوره جنگ جهانی دوم، و همچنین چیانگ کای شک، رئیس دولت چین بین سال های 1928 تا 1949، هر دو سبیل داشتند.

هاریس در ژانویه گذشته در پاسخ به نقدها از سبیل اش گفته بود: ظاهرش یک مسئله شخصی است و منتقدان، تاریخ را گزینشی می بینند.

با این حال، هاریس آخر هفته گذشته ویدئویی از خود در یک آرایشگاه منتشر کرد که نشان می داد او در حال تراشیدن سبیل خود است. او گفته است این کار را به خاطر گرما و زدن ماسک انجام داده است.

او در توئیتی نوشت: خوشحالم از آنچه انجام دادم. باید یکی را انتخاب می کردم: سبیل یا ماسک. تابستان سئول بسیار گرم و مرطوب است و تحمل هر دو سخت بود. توصیه های مرتبط با کووید-19 مهم است و من ماسک می زنم.

اگر چه کره جنوبی و ژاپن هر دو متحد آمریکا هستند، اما دو کشور بر سر مسائل تاریخی با هم اختلاف دارند.

هاریس پیشتر در توئیتی به این مسئله اشاره کرده بود. وی توئیتی گفت: دشمنی تاریخی بین دو کشور را درک می کنم، اما من سفیر ژاپن در کره [جنوبی] نیستم. من سفیر آمریکا هستم. معتقدم که انداختن مسئولیت این تاریخ به عهده من به خاطر نسبم اشتباه است.

منبع: فرارو

به "چرا سبیل آقای سفیر جنجالی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سبیل آقای سفیر جنجالی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید