پیوستن 36 مالک مهدکودک ایلام به پویش همدلی

به گزارش وبلاگ آوا، معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام با اشاره به راه اندازی پویش همدلی ویژه بخشش اجاره مهدهای کودک در روزهای تعطیلی به علت کرونا گفت: تا به امروز 36 مالک ساختمان مهدهای کودک این استان به این پویش پیوسته اند.

پیوستن 36 مالک مهدکودک ایلام به پویش همدلی

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از ایرنا، عبدالصباح کارزانی اضافه کرد: این مالکان با بخشش یک ماهه، دوماهه، سه ماهه اجاره بها و بعضی نیز تا انتها کرونا و بازگشایی مهدهای کودک به این پویش پیوستند.

وی مبالغ بخشیده مالکان در این پویش را بین 2 میلیون ریال تا 25 میلیون ریال در ماه مطرح نمود و گفت: مالکان ساختمان مهدهای کودکی که اجاره بهای خود را در ایام شیوع کرونا ببخشند نشان حامی کودک از سوی این سازمان دریافت خواهند کرد.

کارزانی با اشاره به تعطیلی مهدهای کودک به دنبال شیوع کرونا ادامه داد: بر اساس ابلاغ دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا، از ابتدای اسفند سال 98 تا به امروز این مراکز همچنان تعطیل هستند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از 95 درصد این مراکز استیجاری هستند، در این مدت به علت توقف فعالیت متحمل هزینه از جمله پرداخت اجاره بها شده اند.

وی با ذکر اینکه اگرچه بر اساس اعلام سازمان بهزیستی کشور به منظور کاهش مسائل مهدهای کودک از آنها حمایت هایی خواهد شد، با توجه به اینکه این مراکز بخش خصوصی هستند به حمایت و همدلی ویژه احتیاج دارند.

کارزانی اعلام کرد: در این زمینه چنانچه مالکان صاحبان مهدهای کودک کل یا بخشی از اجاره ساختمان را به علت تعطیلی و عدم درآمد ناشی از شرایط موجود ببخشند در قالب پویش همدلی (بخشش اجاره مهدهای کودک در زمان تعطیلی ناشی از کرونا)، نشان حامی کودک و تقدیرنامه از این سازمان دریافت خواهند کرد.

تا پیش از شیوع کرونا 11 هزار کودک ایلامی در مهدهای کودک نگهداری می شدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیوستن 36 مالک مهدکودک ایلام به پویش همدلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوستن 36 مالک مهدکودک ایلام به پویش همدلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید