پیروانی: یا لیگ ادامه پیدا کند یا پرسپولیس را قهرمان اعلام نمایند، بعضی پشت کرونا سنگر نگیریند

به گزارش وبلاگ آوا، قطعا برای آغاز تمرینات تیمی باید منتظر اعلام نظر مراجع رسمی بود و بحث جان و سلامت مردم یک بحث تخصصی است. به طور کلی باید به طرفداران بگویم که نگران نباشند و تکرار قهرمانی را همه با هم رقم خواهیم زد.

پیروانی: یا لیگ ادامه پیدا کند یا پرسپولیس را قهرمان اعلام نمایند، بعضی پشت کرونا سنگر نگیریند

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: لیگ را نخواهند ادامه بدهند اصلا عنوانی غیر از به رسمیت شناخته شدن قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم را بر نمی تابیم.

پیروانی: یا لیگ ادامه پیدا کند یا پرسپولیس را قهرمان اعلام نمایند/ برخی پشت کرونا سنگر نگیریند

به گزارش خبرگزاری فارس، افشین پیروانی در تبادل نظر با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: این روزها اتفاقات مختلفی روی داده که لازم شده است درباره آن ها صحبت هایی داشته باشیم ولی قبل از هر چیز می خواهم برای همه مردم جهان، به ویژه مردم کشورم در این شرایط خاص که پیش آمده است آرزوی سلامتی کنم و از خدا می خواهیم که سایه این بیماری را هر چه زودتر از سر بشریت کوتاه کند. قدردانی ویژه و دعای خاص همه ما، برای کادر درمانی است که برای سلامتی همنوعان، با فداکاری، خود را برابر خطر قرار می دهند.

وی سپس در پاسخ به سوال ما در ارتباط با مسایلی که درباره اسطوره فوتبال ایران مطرح شد و واکنشی که وی و دیگر اعضای تیم، در صفحات اجتماعی خود داشتند، بیان کرد: همایون خان بهزادی اسطوره باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران است. او از ارکان اصلی بنیان گذاشته شدن پرسپولیس با آن کیفیت و ورود حماسی آن به فوتبال ایران بود. ما درباره یکی از آدم های بی تکرار فوتبال حرف می زنیم.

پیروانی افزود: هر کسی درباره آدم هایی مثل او صحبت می نماید باید بداند درباره یک سرمایه اجتماعی و معنوی برای کل ورزش و فوتبال مملکت و به طور خاص باشگاه پرسپولیس حرف می زند. البته این هم حق مطلب را ادا نمی نماید چون او از میراث های ماندگار فوتبال آسیا بود. این را هم نه من به عنوان یک پرسپولیسی که کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت، وقتی که نام او را در تالار مشاهیر فوتبال آسیا قرار داد.واکنش ما، کمترین کاری بود که باید انجام می شد. این واکنش را غیر پرسپولیسی ها هم باید انجام می دادند، چون بی احترامی به چهره هایی مانند او بی احترامی به فوتبال و مردم است.

کاپیتان پیشین و پیشکسوت فوتبال پرسپولیس ادامه داد: همایون خان بهزادی یادگارهای زیبا و باشکوهی از خود برای فوتبال ایران باقی گذاشت. از پرسپولیس عظیم تا پیروزی های ملی که ابدی شدند. نسل ما با یادگاری های وی و امثال او عظیم شد. دربی 6تایی و آن سه گلی که زد یکی از آن خاطرات ابدی بود. دربی ای که نه سیاسی بود و نه زور داور و بالاتر از داور بالای سرآن. البته میراث عظیم او و همبازیان نامدارش؛ پرسپولیس، محبوب ترین تیم آسیا بود.باید احترام به پیشکسوتان، انسان های ارزشمند و عظیمترهایی را که واقعا عظیم هستند و شایسته احترام، یاد بگیریم. نه این که خلاف این را به نسل جدید یاد بدهیم. واکنش من و اعضای تیم هم ادای احترام به یک اسطوره و آن نسل افتخارآفرین بود.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس درباره شرایط تیم، نحوه پیگیری شرایط بازیکنان و زمان مورد احتیاج برای آماده سازی قبل از آغاز دوباره بازی ها خاطر نشان کرد: کادر فنی یک سری برنامه تمرینی را برای حفظ یک حداقل آمادگی، به بازیکنان ارایه نموده است و به شیوه های مختلفی که امکانش وجود دارد؛ بازیکنان را از راه دور تحت نظر قرار داده اند. البته جالب است که از مقام های سازمان لیگ درباره برخورد با پرسپولیس به خاطر آغاز تمرین ها، پرسیدند که اصلا این اتفاق روی نداده است. برای ما جان و سلامتی بازیکنان و طرفداران در بالاترین اولویت قرار گرفته است. ما منتظر هستیم که تصمیم گیرندگان نظرشان را اعلام نمایند. از نظر فیزیولوژی بدن، برای رسیدن شرایط قلب و عروقی به حد مطلوب جهت مسابقه هم، 4هفته زمان ضروری است ولی 3 هفته نیز می تواند قابل قبول باشد.

پیروانی درباره نظراتی که برای ادامه لیگ مطرح می گردد، گفت: یک سری از دوستان پیشنهاد تعطیلی لیگ را داده اند. به نظر می رسد هر کسی بر اساس رتبه اش صحبت می نماید. ما هم به عنوان قهرمان لیگ و جام حذفی و سوپر جام و نیم فصل و صدرنشین بلامنازع بازی ها می گوییم بعد از انتها یافتن مشکل شیوع کرونا، با اصل قرار دادن حفظ و سلامت و جان همگان، بازی ها ادامه پیدا کند. اگر قرار باشد غیر از این اتفاق بیفتد به عنوان یک طرفدار پرسپولیس می گویم که اصلا عنوانی غیر از به رسمیت شناخته شدن قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم را بر نمی تابیم.

وی تاکید نمود: اصلا مگر لیگ سال جاری برای موضوع گیت ها و دوربین های امنیتی استادیوم ها دو ماه عقب نیفتاد؟ خب لیگ سال بعد هم دو سه ماه دیرتر آغاز گردد. اتفاقی نمی افتد که این قدر برخی به تب و تاب افتاده اند تا خود را از گرفتاری رقابت با پرسپولیس رها نمایند. خیلی منطقی تر است که برخی پشت این بیماری سنگر نگیرند.

پیروانی خاطر نشان کرد: پرسپولیس، قاعدتا بیشتر از برخی به سلامت و جان مردم و عوامل تیم ها، برگزارنمایندگان مسابقات و رسانه ها اهمیت می دهد. بهترین بازیکنان این جا هستند. اکثریت طرفداران فوتبال، پرسپولیسی هستند. بیشترین فعالیت رسانه ای در ورزش نیز در حوزه پرسپولیس انجام می گردد، پس بیشتر از آن ها درگیر این مساله هستیم و سلامت و جان همه مردم، خط قرمز ما است.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس همچنین درباره ارزیابی خود از شرایط پرسپولیس با توجه به تغییرات و جلسه ای که به اتفاق سرمربی با اعضای هیات مدیره داشت، افزود: من در تمام این سال ها به این نتیجه رسیدم که در پرسپولیس، بدون خیلی چیزها می گردد پیروز شد ولی بدون حمایت طرفداران از قهرمانی و پیروزیت خبری نیست. از سوی دیگر طرفداران هم، همواره از کسانی که برای پرسپولیس زحمت بکشند، حمایت می نمایند. من هم به عنوان یک طرفدار از کسی که برای پرسپولیس کوشش کند و بتواند نگرانی های آن ها را کم کند، حمایت می کنم. اصلا هدف غیر از این نیست. الان همه از طرفداران و بازیکنان و کادر فنی تا پیشکسوتان و مدیران باشگاه به دنبال برگرداندن آرامش پس از تنش های پیش آمده و تکرار قهرمانی و البته حل مسائل هستند. برای این مساله همه باید دست در دست هم بگذاریم.

وی افزود: درباره نشست با هیات مدیره هم باید بگویم که جلسه خوبی داشتیم. مسایل مختلفی باید مورد بحث و آنالیز قرار می گرفت و همه چیز خوب پیش رفت. درباره مسایل حال و آینده تیم، صحبت های خوب و مفیدی مطرح شد و برنامه ریزی هایی صورت گرفت.

جلسه در بالاترین سطح ممکن انجام شد که نشان می دهد باشگاه با حساسیت زیادی مسایل را دنبال می نماید. ما هم شاهد هستیم که هیات مدیره و سرپرست باشگاه کوشش زیادی دارند تا مسائل پرسپولیس را به ویژه در بخش اقتصادی حل نمایند. در نشستی که داشتیم، درباره شرایط تیم و بازیکنان نیز با توجه به این که مسابقات و تمرین های گروهی تعطیل است، صحبت شد.

قطعا برای آغاز تمرینات تیمی باید منتظر اعلام نظر مراجع رسمی بود و بحث جان و سلامت مردم یک بحث تخصصی است. به طور کلی باید به طرفداران بگویم که نگران نباشند و تکرار قهرمانی را همه با هم رقم خواهیم زد.

منبع: عصر ایران

به "پیروانی: یا لیگ ادامه پیدا کند یا پرسپولیس را قهرمان اعلام نمایند، بعضی پشت کرونا سنگر نگیریند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروانی: یا لیگ ادامه پیدا کند یا پرسپولیس را قهرمان اعلام نمایند، بعضی پشت کرونا سنگر نگیریند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید