تیم ملی والیبال در لیگ قدرتمند شکل می گیرد

به گزارش وبلاگ آوا و به نقل از فدراسیون والیبال، مجید تابش نژاد، سرمربی تیم شهرداری ورامین گفت: امیدوارم کمیته رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال برنامه منظمی برای لیگ برتر سال جاری تدوین کند تا این مسابقات به بهترین شکل ممکن برگزار شود و صرف برگزاری رقابت ها، مدنظر قرار نگیرد.

تیم ملی والیبال در لیگ قدرتمند شکل می گیرد

تعطیلی لیگ ها برای ورزش مشکل ساز است

وی با یادآوری مسائل ایجاد شده در برگزاری لیگ برتر سال 98 به دلیل شیوع و گسترش ویروس کرونا، ادامه داد: هر چند این مشکل تنها برای ایران نبود و در دنیا نیز شاهد تعطیلی مسابقات بودیم، اما تعطیلی لیگ ها برای ورزش مشکل ساز می شود. در والیبال نیز این مسائل برای فدراسیون، باشگاه ها، کادر فنی تیم ها و بازیکنان ایجاد می شود و در مجموع کل خانواده والیبال از تعطیلی لیگ ضربه خواهد دید.

سرمربی تیم والیبال شهرداری ورامین با اشاره به احتمال شیوع مرحله دوم ویروس کرونا در پائیز و زمستان امسال، ابراز امیدواری کرد که فدراسیون والیبال در تعامل با ستاد ملی کرونا به گونه ای برنامه ریزی کند که لیگ امسال با تعطیلی روبرو نشود.

وی شرح داد: هر چند تماشاگر برای ورزش اهمیت خاصی دارد، اما امیدوارم در صورت شیوع دوباره این بیماری، مسابقات با رعایت پروتکل های بهداشتی و در صورت نیاز بدون تماشاگر برگزار شود.

با قدرت در لیگ حاضر می شویم

تابش نژاد درباره جذب بازیکنان و شروع تمرینات تیم والیبال شهرداری ورامین، گفت: امسال تقریباً شش بازیکن اصلی خود را از دست دادیم، اما با بازیکنان خوب و شایسته دیگری قرارداد بسته ایم تا در مسابقات همچون سال های قبل با قدرت حاضر شویم.

وی ادامه داد: زمان شروع تمرینات تیم والیبال شهرداری ورامین، به برگزاری مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا بستگی دارد، اگر تکلیف برگزاری این رقابت ها تعیین شود، باید هر چه زودتر و در نهایت تا 20 روز دیگر تمرینات را شروع کنیم. برای لیگ برتر نیز در نظر داریم از 15 تیرماه تمرینات را شروع کنیم، البته در صورتی که مصوبات ستاد ملی کرونا اجازه دهد.

باید حرکت رو به رشد والیبال تداوم یابد

این مربی بین المللی درجه سه که تجربه حضور بیش از 20 سال در ورزش والیبال را دارد، در پاسخ به این پرسش که چه روشی را برای لیگ برتر امسال پیشنهاد می دهید؟ گفت: باید از سیستم های روز دنیا استفاده کنیم تا حرکت رو به رشد والیبال تداوم یابد. سیستم دوره ای سال ها در والیبال ایران تجربه شده و قدیمی است. بنابر این پلی آف مناسبتر است.

وی با یادآوری اینکه معمولاً سیستم برگزاری مسابقات در نشست شورای لیگ تعیین می شود، درباره تعداد تیم های شرکت کننده در لیگ برتر والیبال ایران، پیشنهاد داد که اگر این مسابقات به روش دوره ای برگزار شود، با 8 تا 10 تیم برگزار شود و اگر روش مرحله مقدماتی و پلی آف مدنظر باشد، به توجه به ظرفیت والیبال ایران، لیگ برتر مردان با 10 تا 12 تیم برگزار شود.

گفتنی است، فدراسیون والیبال 17 اردیبهشت ماه و در مکاتبه با باشگاه های فعال این رشته ورزشی، شرایط و زمان بندی ثبت نام و قرعه کشی لیگ برتر و دسته یک را اعلام کرده است که باشگاه ها تا 31 خردادماه فرصت اعلام آمادگی، برای حضور در این رقابت ها دارند.

بر این اساس، شرکت هر باشگاه در لیگ های برتر و دسته یک سال 99، منوط به تسویه حساب کامل مالی با ورزشکاران، کادرفنی و فدراسیون والیبال تا 15 تیرماه است.

همچنین 25 تیرماه، آخرین فرصت برای ثبت نام تیم ها و واریز مبلغ ورودی به حساب فدراسیون و 10 مردادماه، آخرین فرصت برای ارائه مدارک و ثبت قرارداد بازیکنان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیم ملی والیبال در لیگ قدرتمند شکل می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی والیبال در لیگ قدرتمند شکل می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید