ورود شرکت ایرانی جایگزین توتال برای حفاری پارس جنوبی، 17 پتروشیمی جدید سال جاری به بهره برداری می رسد

به گزارش وبلاگ آوا، وزیر نفت در جلسه ستاد جهش فراوری با اشاره به ورود شرکت ایرانی جایگزین توتال و سی.ان.پی.سی برای پروژه حفاری پارس جنوبی از بهره برداری از 17 واحد پتروشیمی جدید در سال 99 اطلاع داد.

ورود شرکت ایرانی جایگزین توتال برای حفاری پارس جنوبی، 17 پتروشیمی جدید سال جاری به بهره برداری می رسد

به گزارش گروه مالی وبلاگ آوا، بیژن نامدار زنگه در هفتمین نشست ستاد راهبری و برنامه ریزی جهش فراوری، گفت: طرح های صنعت نفت وگاز به دلیل حجم بالای سرمایه گذاری و احتیاج به تکنولوژی پیشرفته، صرفا فراوری نفت خام را در پی نخواهد داشت بلکه حجم بالای از ساخت و ساز را نیز در کشور ایجاد خواهد نمود.

وزیر نفت با بیان اینکه، مهمترین هدف دولت تکمیل پروژه پارس جنوبی است گفت: پس از تکمیل 17 فاز این پروژه 750 میلیون متر مکعب گاز فراوری و در نتیجه 1000 میلیون متر مکعب گاز به شبکه سراسری عرضه خواهد شد.

وی اضافه کرد، در سال 1399 میتوان انتظار داشت که 17 واحد پتروشیمی به بهره برداری برسد که 6 میلیارد دلار فراوری محصول جدید در پی خواهد داشت.

زنگنه ادامه داد، گاز رسانی از ایران شهر به کنارک و همچنین تکمیل فاز 4 پروژه ستاره خلیج فارس در دستور کار خواهد بود.

به گفته وزیر نفت: تا سرانجام دولت قرارداد میدان های مشترک نهایی خواهد شد و پروژه های مربوطه فعال خواهند شد.

مهندس زنگنه تاکید نمود، پروژه حفاری فاز 11 پارس جنوبی که از سوی توتال و شرکت چینی سی ان پی سی متوقف شده بود توسط یک شرکت ایرانی مجددا فعال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ورود شرکت ایرانی جایگزین توتال برای حفاری پارس جنوبی، 17 پتروشیمی جدید سال جاری به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود شرکت ایرانی جایگزین توتال برای حفاری پارس جنوبی، 17 پتروشیمی جدید سال جاری به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید