واکنش نسبت به خبر تهدید معلمان برای نصب الزامی شبکه شاد

به گزارش وبلاگ آوا، وزارت آموزش و پرورش گفت: تا کنون شکایتی مبنی بر تهدید معلمان به نصب الزامی شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) یا معرفی آنها به هیئت تخلفات به اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات واصل نشده است.

واکنش نسبت به خبر تهدید معلمان برای نصب الزامی شبکه شاد

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از تسنیم، وزارت آموزش و پرورش نسبت به مطلبی با مضمون اجبار و تهدید معلمان برای نصب شاد/ تهدید به ارسال پرونده معلمان به هیئت تخلفات اداری! که در رسانه ها منتشر شده است، شرح داد که اسناد بالادستی از جمله راه چاره 2-17 و 4-17 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آموزش دانش آموزان به وسیله فضای مجازی را از تکالیف مهم وزارت آموزش و پرورش دانسته است.

در پاسخ وزارت آموزش و پرورش آمده است: نظر به شرایط و احتیاج اجتماعی امروز، تعطیلی مدارس، طولانی شدن آن و جلوگیری از ایجاد وقفه در امر آموزش دانش آموزان، اجرای این برنامه تکلیفی را جهت کاهش دغدغه های اجتماعی، بیش از پیش ضروری ساخته است.

در این راستا، وزارت آموزش و پرورش با لحاظ کردن حفظ امنیت و اطلاعات دانش آموزان و کارکنان آموزش و پرورش شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) را راه اندازی و طی شیوه نامه مورخ 10 فروردین 99 معاونت آموزش ابتدایی و شیوه نامه معاونت آموزش متوسطه جهت اجرا به استان ها ابلاغ کرد و در آن مدیران مدارس را الزام به هدایت، ترغیب و تشویق معلمان و نظارت بر فرایند آن نموده است (بند 3-1 وظایف عوامل مدرسه در شیوه نامه معاونت متوسطه).

لیکن هیچ اشاره ای به تهدید و معرفی به هیئت رسیدگی به تخلفات نشده است همچنین تا به امروز شکایتی مبنی بر تهدید معلمان و یا معرفی آنان به هیئت تخلفات به اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات واصل نشده است.

شایان ذکر است چنانچه شکوائیه ای به صورت مصداقی و با درج مشخصات مدیر منطقه یا واحد آموزشی ذکر گردد در اسرع وقت از سوب این اداره کل مورد آنالیز و پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.

میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز پیش از این گفته بود: آموزش و پرورش در موضوع شبکه شاد باید انعطاف داشته باشد. اجبار کردن و تهدید معلمان که حتما باید شاد را نصب نمایند و در غیر این صورت پرونده شان به هیئت تخلفات اداری ارسال می گردد، در شأن آموزش و پرورش و معلمان نیست.

میرزاده گفت: اگر آموزش و پرورش بر شبکه شاد اصرار دارد، باید گوشی هم در اختیار معلمان قرار دهد که در این صورت باز دانش آموزان مشکل دارند. چون بعضی خانواده ها اعتقاد ندارند که به فرزند خود گوشی بدهند و بعضی دیگر سر کار هستند و دانش آموز باید منتظر بماند تا پدر و مادر از سرکار برگردند. بنابراین نمی تواند در ساعات معین شده از آموزش ها استفاده کند. همچنین بعضی معلمان هم فرزند دانش آموز دارند که ممکن است کلاس درس فرزندشان در ساعات تدریس آنها برگزار گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش نسبت به خبر تهدید معلمان برای نصب الزامی شبکه شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش نسبت به خبر تهدید معلمان برای نصب الزامی شبکه شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید