فیسبوک، راهنمای شهری با قابلیت رزرواسیون هتل و رستوران ارائه کرد

به گزارش وبلاگ آوا، اپلیکیشن فیسبوک قابلیت جدیدی را دریافت نموده است که می تواند برای مسافران بسیار کاربردی باشد. کاربران به وسیله این قابلیت که در واقع راهنمای شهری نام دارد می توانند جاذبه های مختلف شهر های دنیا را ببینند. حتی امکان رزرو هتل نیز در این سرویس وجود دارد. همراه خبرنگاران باشید.

فیسبوک، راهنمای شهری با قابلیت رزرواسیون هتل و رستوران ارائه کرد

فیسبوک اخیرا قابلیت تازهی را به عنوان راهنمای شهر ها در اپلیکیشن خود ارائه نموده است که کاربران به وسیله آن می توانند رستوران یا هتلی را رزرو کنند و امکان ارسال پیغام یا برقراری تماس نیز با این مکان ها به وسیله اپلیکیشن وجود دارد.

بسیاری از جاذبه های گردشگری موجود در این اپلیکیشن به قابلیت برقراری تماس و ارسال پیغام از درون برنامه مجهز هستند که از این بین می توان به Aria Resort & Casino در لاس وگاس اشاره نمود. کاربران می توانند با لمس دکمه Book Now در داخل اپلیکیشن فیسبوک به طور مستقیم هتلی را رزرو کنند.

البته برای بعضی رستوران ها نظیر ROKA Charlotte Street نیز قابلیت رزرواسیون وجود دارد. کاربران فیسبوک تا پیش از این به وسیله اپلیکیشن پیغام رسان این سرویس می توانستند درخواست تاکسی از اوبر بدهند یا بلیط آیسلندر تهیه کنند. اما اکنون فیسبوک به طور مستقیم راهنمای شهر ها را در اختیار کاربرانش قرار داده است.

این حرکت فیسبوک در مورد زیست بوم سفر، چالش نسبتا بزرگی برای گوگل محسوب می گردد. علت این ادعا نیز این است که شرکت گوگل در ماه سپتامبر اپلیکیشن گوگل Trips را برای تلفن های هوشمند عرضه کرد که کاربران به وسیله آن می توانستند برنامه سفرشان را تنظیم کنند. اما باید بدین نکته نیز اشاره نمود که سرویس مذکورر گوگل برخلاف قابلیت تازه فیسبوک امکان رزرو آنلاین ندارد.

اپلیکیشن فیسبوک در دوم مارس در آمریکا به روزرسانی شد و در جریان این آپدیت شاهد حضور قابلیت های تازهی در این اپلیکیشن بودیم. این سرویس در حال حاضر شهر های مختلفی را در سرتاسر دنیا پوشش می دهد که از این بین می توان به ملبورن در استرالیا و سایر شهر های معروف دنیا اشاره نمود. کاربر با انتخاب هر یک از این شهر ها می تواند جاذبه های آن شهر را مشاهده کند. کاربران به وسیله این سرویس می توانند نقشه و جهت های منتهی به مقصد را مشاهده کنند و بعلاوه نظرات سایرین نسبت به آن محل و رویداد های آینده را نیز مطالعه کنند.

گفتنی است که گوگل، بر خلاف فیسبوک به ایمیل های کاربر دسترسی پیدا می نماید تا اطلاعات پرواز هایی که وی در گذشته داشته یا در آینده دارد را نیز به دست آورد. اگر شایعات درست باشند، گفته می گردد که گوگل نیز به زودی میخواهد قابلیت رزرواسیون آنلاین را به اپلیکیشنش اضافه کند. البته این بدان معنا است که اپلیکیشن مذکور به موتور های سوم شخص جهت ارائه خدمات رزرواسیون متصل خواهد شد. البته این حرکت فیسبوک به نظر می رسد که سرعت ارائه چنین قابلیتی را در گوگل افزایش خواهد داد.

منبع: کجارو / skift.com

به "فیسبوک، راهنمای شهری با قابلیت رزرواسیون هتل و رستوران ارائه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک، راهنمای شهری با قابلیت رزرواسیون هتل و رستوران ارائه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید