عجیب ترین پدیده های هواشناسی

به گزارش وبلاگ آوا، از آن جا که پیش بینی آب و هوا به طور دقیق امکان پذیر نیست، بسیاری از نوسانات ممکن است در یک آن رخ دهد. اما برخی اوقات یک پدیده هواشناسی از چهارچوب عقل خارج می گردد!

عجیب ترین پدیده های هواشناسی

در این مطلب از وبلاگ آوا در خصوص عجیب ترین پدیده هواشناسی که تا به امروز ثبت شده صحبت می کنیم و باران خون تازه آغاز کار است!

باران خون

می توان گفت که باران های خون در سال های مختلفی به چشم خورده اند، از جمله آنچه در سال 2001 میلادی در ایالت کرالای هند رخ داد. البته نگران این پدیده هواشناسی نباشید. دلایلی که منجر به ریزش باران شده است ناشی از دخالت خارجی یا بیگانگان فرا زمینی نبوده است. بلکه دانشمندان دریافتند شکوفه های جلبک قرمز مسئول ریزش باران های قرمز بوده اند.

باران قورباغه، پرندگان، ماهی

در اینجا نوعی باران عجیب دیگر وجود دارد که البته نادر نیست! انگار شانس انگلستان برای ریزش باران دوزیستان از سایر کشورها بیشتر است. در سال 1996 قورباغه ها بر فراز آسمان منطقه Llandewi ولز آغاز به باریدن کردند. در سال 1998 در لندن و در سال 2010 باران قورباغه روی آرکانزاس باریدن گرفت. این پدیده بارها در شهرهای مختلف جهان تکرار شده است و دانشمندان دلایل مختلفی برای وقوع آن یافته اند که مهم ترین آن ها این است که طوفان ها و وزش باد شدید، حیوانات را از جای خود می نماید و آن ها را به مکانی دیگر منتقل می نماید. بدین ترتیب مانند باران در آن مناطق سقوط می نمایند.

طوفان حشرات

یکی از بدترین کابوس هایی که ممکن است تصور کنید! طوفان حشرات یا معروف به بوگنادو bugnado ، ستونی بزرگ در هوا است که از حشرات کوچک تشکیل شده و با سرعت خطرناکی حرکت می نماید اما آسیب دائمی نخواهد داشت، با این وجود از نظر روانی روی مردم تأثیر می گذارد! اما یکی از پدیده های ترسناک هواشناسی و ناشی از عملکرد نقاط داغ روی زمین است که هوا را به صورت مارپیچی به سوی بالا سوق می دهد و حشرات و موجودات زنده را با خود حمل می نماید.

باران ژله

در سال 1994 طوفانی شهر واشنگتن را درنوردید و به جای باران معمولی، طوفان با باران ژله های شفاف همراه بود. این پدیده مردم را به وحشت انداخت، به ویژه پس از تحلیل یکی از این قطعه ها به که نشان می داد ژله ها پر از سلول هستند. یک نظریه که در آن موقع محبوبیت پیدا کرد این بود که این پدیده از طوفانی تشکیل شده است که بخش هایی از عروس دریایی را حمل می نماید که ممکن است در طی آزمایشات ارتش در اقیانوس منفجر شده باشند و با باران به زمین باریده اند.

بیشتر بخوانید: شبکه 5G به عنوان نسل جدید سیستم های ارتباطی که سرعت اتصال ما را به اینترنت افزایش می دهد در راه است. اما این شبکه ممکن است باعث پیش بینی نادرست آب و هوا گردد. در مقاله تاثیر مخرب شبکه 5G روی پیش بینی آب و هوا درباره این تحقیقات بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "عجیب ترین پدیده های هواشناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین پدیده های هواشناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید