صفیری: از داوران تست کرونا گرفتیم اما اعتباری به آن نیست!، زیرساخت ورود سیستم VAR را نداریم

به گزارش وبلاگ آوا، سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: امروز از داوران تست کرونا گرفته شد، اما اعتباری به آن نیست و باز هم تست گرفته می گردد.

صفیری: از داوران تست کرونا گرفتیم اما اعتباری به آن نیست!، زیرساخت ورود سیستم VAR را نداریم

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ آوا، اسماعیل صفیری در حاشیه دریافت تست کرونا از داوران فوتبال، درباره اینکه چرا تست های کرونا زودتر گرفته نشد، گفت: داوران در سطح کشور پراکندگی بسیاری دارند و مانند تیم ها نیستند که به تعداد 30 نفر تشکیلات داشته باشند. کمیته و دپارتمان داوری مسئولیت داوران کشور را بر عهده دارند. با آنالیز های اجرا شده و مذاکره با سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، قرار بود گردهمایی داوران برگزار گردد، اما پروتکل های بهداشتی اجازه این کار را ندادند. در نهایت، مجبور شدیم برگزاری کلاس های مختلف در استان ها را پیش بینی کنیم که بعضی استان ها در شرایط قرمز به سر می برند. بنابراین، تصمیم گرفتیم داوران را با رعایت پروتکل بهداشتی، اینجا جمع کنیم.

وی افزود: همان طور که دکتر خانلری گفت، این تست ها اعتباری ندارند و باز هم از داوران چه قبل از مسابقات و چه پس از آن، تست گرفته خواهد شد. این طور نیست که یک بار از داوران تست کرونا گرفته گردد. الان زمان مناسبی برای دریافت تست بود. امروز تنها گردهمایی بود و بعدازظهر نیز کلاس فیتنس را خواهیم داشت. امیدوارم با یاری داوران بتوانیم ادامه لیگ را پشت سر بگذاریم.

سرپرست کمیته داوران فداسیون فوتبال درباره اینکه چرا تنها از داوران وسط برای شرکت در کلاس های امروز دعوت شده است، گفت: به خاطر محدودیت ها، این رخ داده است. داور مسئولیت تیم داوری شامل؛ دو یاری داور و داور چهارم را برعهده دارد و موارد مطرح شده در کلاس ها را به داوران دیگر انتقال می دهد. داوران پشت دروازه نیز حذف شده اند.

صفیری در خصوص دریافت تست کرونا از داوران در استان ها توضیح داد: ما 362 داور، یاری داور و ناظر داریم و در هر استانی که داوران مستقر هستند، سازمان لیگ با شرکت هایی که قرارداد دارد، از همه آنها پیش از وارد شدن به مسابقات تست مجانی کرونا گرفته خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا داوران ممنوع المصاحبه هستند، گفت: داوران ممنوع المصاحبه نیستند. طبق بخش نامه های فیفا و AFC که ملزم به رعایت آن هستیم، داوران حق هرگونه اظهارنظر در خصوص قضاوت های شان را، ندارند. آنها می توانند درباره مسائل شخصی شان در برنامه های مختلف شرکت نموده و صحبت نمایند، اما در خصوص قضاوت شان و کمیته و دپارتمان داوری نمی توانند صحبت نمایند.

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص بحث افزایش دستمزد داوران گفت: در ادامه لیگ تغییری برای دستمزدها نداریم، اما در آخرین جلسه کمیته داوران قرار شد که برای اولین جلسه آغاز لیگ بیستم، بحث افزایش دستمزدها را تصویب نموده و به هیئت رئیسه سازمان لیگ ارسال کنیم. مطالبات داوران از گذشته نیز پرداخت شده است.

صفیری راجع به ورود سیستم های VAR به فوتبال ایران گفت: فعلاً سیستم VAR در دست مطالعه است، چرا که زیرساخت آن موجود نیست. این سیستم ارتباطی به کمیته داوران ندارد و به کمیته اجرایی و مسئولان برگزارنماینده مسابقات ارتباط دارد. وقتی زیرساخت آماده باشد، داور VAR و یاری داور این کار را انجام خواهند داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صفیری: از داوران تست کرونا گرفتیم اما اعتباری به آن نیست!، زیرساخت ورود سیستم VAR را نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صفیری: از داوران تست کرونا گرفتیم اما اعتباری به آن نیست!، زیرساخت ورود سیستم VAR را نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید