شارژر مگ سیف اپل نشانه ای برای معرفی آیفون های بدون پورت شارژ است

به گزارش وبلاگ آوا، اپل از جمله شرکت های محافظه کاری است که معمولا به این راحتی ها تن به تغییرات گسترده نمی دهد. اما هر چند سال یک بار این شرکت تصمیم های جنجالی اتخاذ می نماید که از بین آن ها می توانیم به حذف جک هدفون در سال 2016 و حذف شارژر از جعبه گوشی های آیفون 12 اشاره کنیم. در این میان معرفی شارژر مگ سیف در نگاه اول اهمیت زیادی ندارد ولی همین شارژر می تواند نشان دهنده عملی شدن یک تغییر عظیم در نسل های بعدی آیفون باشد.

شارژر مگ سیف اپل نشانه ای برای معرفی آیفون های بدون پورت شارژ است

زمانی که اپل در سال 2016 جک هدفون را حذف کرد، به کاربران وعده داد که این تغییر استفاده از آیفون را در طولانی مدت راحت تر می نماید. فیل شیلر، یکی از مدیران ارشد اپل، در همان زمان گفت: منطقی نیست که خودمان را با کابل های گوناگون گوشی ها اسیر کنیم.

حالا در سال 2020 اپل با معرفی شارژر مگ سیف به احتمال زیاد میخواهد یک تغییر مهم دیگر را عملی کند. این شارژر 39 دلاری به طور مغناطیسی به پنل پشتی آیفون وصل می گردد و استفاده از گوشی حین شارژ بی سیم را راحت تر می نماید. گجت های جانبی اپل مانند ایرپاد و اپل واچ اهمیت زیادی برای این شرکت دارند و درآمد قابل توجهی را به ارمغان می آورند. به همین خاطر دیگر لوازم جانبی مگ سیف می توانند جذابیت اکوسیستم آیفون را به روش مشابهی افزایش دهند.

در همین زمینه می توانیم به پد شارژ ایرپاور اشاره کنیم که در سال 2017 معرفی گردید و قراربود از قابلیت شارژ هم زمان آیفون، ایرپاد و اپل واچ بهره ببرد. اما در نهایت اپل بعد از 2 سال کنار گذاشتن این پروژه را رسما خاطرنشان کرد.

اما اپل میخواهد از این مکانیسم برای بهره گیری از انواع و اقسام لوازم جانبی جدید استفاده کند. به عنوان مثال اپل از یک نوع کیف چرمی برای کارت رونمایی نموده که با بهره گیری از این سیستم آهن ربایی می تواند به پنل پشتی خانواده آیفون 12 وصل گردد. چنین رویکردی به نوعی یادآور ماژول گوشی های موتورولا است که به طور مغناطیسی به پشت گوشی وصل می شدند.

به غیر از احتمال انواع و اقسام لوازم جانبی مبتنی بر این سیستم، اپل احتمالا مشغول ساخت اولین آیفون فاقد پورت شارژ است. مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، مدت ها قبل گفته بود که در سال 2021 اولین آیفون بدون پورت شارژ عرضه خواهد شد. اگرچه احتمالا سال آینده این تصمیم عملی نمی گردد، ولی برای سال 2022 می توانیم انتظار معرفی چنین آیفونی را داشته باشیم.

در همین رابطه یکی از انتقادهایی که از آیفون ها می گردد، اصرار اپل برای ادامه استفاده از پورت لایتنینگ است. با وجود اینکه آیپدهای جدید همراه با پورت USB-C معرفی گردیده اند، اما اپل برای آیفون ها همچنان از پورت لایتنینگ استفاده می نماید. بعضی کارشناسان می گویند با توجه به همین موضوع، اپل به احتمال زیاد میخواهد پورت شارژ آیفون را حذف کند و به همین خاطر این شرکت نمی خواهد تا آن موقع در زمینه تجربه کاربران آیفون خلل ایجاد کند.

در هر صورت اگر اپل چنین قصدی داشته باشد، بدون شک طی ماه های آینده گزارش های مختلفی در خصوص آن منتشر خواهد شد.

  • پشت پرده حذف شارژر و هدفون از جعبه آیفون؛ سود بیشتر یا حفظ زمین؟

منبع: Business Insider

منبع: دیجیکالا مگ

به "شارژر مگ سیف اپل نشانه ای برای معرفی آیفون های بدون پورت شارژ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شارژر مگ سیف اپل نشانه ای برای معرفی آیفون های بدون پورت شارژ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید