سرنوشتی که بازماندگان کودک آزاری دارند

به گزارش وبلاگ آوا، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد، بازماندگان کودک آزاری دو برابر بیش از سایر بچه ها ممکن است دچار دیابت نوع دوم شوند.

سرنوشتی که بازماندگان کودک آزاری دارند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آوا به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد، بازماندگان کودک آزاری دو برابر بیش از سایر افراد ممکن است دچار دیابت نوع دوم شوند.

براساس این مطالعه، این دسته از بچه ها همچنین 71 درصد بیشتر در معرض بیماری قلبی عروقی هستند.

کودک آزاری شامل هر گونه بدرفتاری فیزیکی و یا عاطفی، سوءاستفاده جنسی، غفلت یا رفتار همراه با بی توجهی یا استثمار تجاری یا سایر انواع استثمار که منجر به آسیب واقعی یا احتمالی به سلامت، بقا، رشد یا کرامت کودک در زمینهٔ روابط یا مسئولیت، اعتماد یا قدرت گردد، می گردد.

پژوهشگران انگلیسی که سرپرست این تحقیق بودند همچنین دریافتند، بازماندگان کودک آزاری 42 درصد بیش از سایر افراد ممکن است دچار فشارخون بالا در بزرگسالی شوند.

یک مطالعه بیانگر آن است، بزرگسالانی که در کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند چه از نظر جنسی، عاطفی یا جسمی دو برابر بیشتر از سایر بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 هستند و مرگ زودرس به هر دلیلی آنها را بیشتر تهدید می نماید.

تصور می گردد که بدرفتاری با بچه ها یک کودک از هر 4 کودک انگلیسی و حدود 33 درصد از مردم دنیا را تحت تأثیر قرار می دهد.

محققان دانشگاه بیرمنگام تقریباً سوابق پزشکی بیش از 250 هزار بیمار را در سال های 1995 تا 2018 مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دریافتند 80 هزار و 657 نفر از آنها به نوعی در کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفتند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "سرنوشتی که بازماندگان کودک آزاری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشتی که بازماندگان کودک آزاری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید