دیپلمات روس: روابط بین المللی وارد مرحله پیچیده و خطرناکی شده است

به گزارش وبلاگ آوا، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل با انتقاد از برخورد مخرب کشورهای غربی در روابط بین المللی، گفت: علت سیاست بازدارندگی آمریکا علیه روسیه و چین، رقیب دانستن آنها و عدم آمادگی واشنگتن برای روابطی قابل پیش بینی است.

دیپلمات روس: روابط بین المللی وارد مرحله پیچیده و خطرناکی شده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آوا به نقل از خبرگزاری نووستی، دیمیتری پولیانسکی معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه تلویزیونی راشا تودی بیان کرد که اقدامات شرکای غربی دلیل وخامت اوضاع در عرصه روابط بین المللی است و به عقیده وی، روابط جهانی به دوره ای بسیار جدی و خطرناک وارد شده است، البته مسکو حاضر به همکاری برای حل و فصل این مشکل است.

پولیانسکی شرح داد: ما آماده مذاکره برای حل و فصل مسائل و رسیدن به یک توافق و درک مشترکی از مسائل هستیم و معتقدیم که برای انجام این وظیفه، لازم است تا برخوردی برابر و محترمانه بین همه طرفین وجود داشته باشد. و در عین حال، مسلماً خواهان هر نوع دخالت در امور داخلی دیگر کشورها هستیم.

این دیپلمات اضافه نمود: البته همه کشورها از چنین برخوردی حمایت نمی نمایند، به خصوص بعضی رهبران کشورهای غربی ترجیح می دهند که دائما برای روسیه، چین و سایر کشورها سخنرانی نمایند و در شرایط کنونی دیپلماسی رسانه ای اوضاع را بدتر نموده است.

معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل یادآور شد: چنین تمایلاتی روابط بین المللی را پیچیده تر نموده و ما شاهد هستیم که کمتر کسی به واقعیات در حال رخداد توجه داشته و اطلاعات منابع خبری مختلف برای آنها کافی است و این عوامل باعث شده تا وارد مرحله پیچیده و خطرناکی از روابط بین المللی شویم.

این دیپلمات روس همچنین در پاسخ به سئوال دیگری، تقویت اقدامات آمریکا در جهت بازدارندگی بیشتر روسیه و چین، به این دلیل است که دولت ایالات متحده این دو کشور را رقیبی برای خود می بیند. وی ادامه داد: آنها (آمریکایی ها) این کوشش را با شعارهایی همچون نفوذ شرورانه، سیاست مخرب و تبلیغات ضدغربی مسکو و پکن توجیه می نمایند و نشانه ای از آمادگی مقامات واشنگتن برای بازگشت به روابط قابل پیش بینی و مذاکرات سازنده دیده نمی گردد و تنها راه مورد قبول آنها این است که سایر اعضای جامعه جهانی این قاعده را بپذیرند: شما یا با ما هستید، یا مخالف ما.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیپلمات روس: روابط بین المللی وارد مرحله پیچیده و خطرناکی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات روس: روابط بین المللی وارد مرحله پیچیده و خطرناکی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید