دو مصوبه نو سهام عدالت اعلام شد

به گزارش وبلاگ آوا، معاون نظارت بر نهادهای اقتصادی سازمان بورس گفت: صندوق های با عایدی ثابت می توانند تا 20 درصد سبد سهام خودشان را به سهام عدالت اختصاص دهند.

دو مصوبه نو سهام عدالت اعلام شد

به گزارش وبلاگ آوا و به نقل از وبلاگ آوا ، محمدرضا معتمد، معاون نظارت بر نهادهای اقتصادی سازمان بورس در مورد افزایش سرمایه شرکت های پرتفوی سهام عدالت هم گفت : با مصوبه شورای عالی بورس، به مدت یک سال فرایند آزادسازی سهام عدالت بر اساس آیین نامه معین شده و در این بازه زمانی، افزایش سرمایه هیچ کدام از 36 شرکت سرمایه پذیر به گونه ای نخواهد بود که سهامداران مستقیم و غیرمستقیم ملزم به آورده نقدی باشند.

وی گفت: این شرکت ها یا باید از محل سود انباشته، تجدید ارزیابی ها یا مطالبات افزایش سرمایه دهند و افزایش سرمایه از سهامداران سهام عدالت سلب نمی گردد.

دو مصوبه سهام عدالتی شورای عالی بورس

معاون نظارت بر نهادهای اقتصادی سازمان بورس درباره افرادی که تمایل دارند سهام عدالت خودشان را بفروشند، گفت: شورای عالی بورس دو مصوبه را معین و ابلاغ کرد ،بر اساس آن صندوق های با عایدی ثابت در حال حاضر می توانند تا 20 درصد سبد سهام خودشان را به سهام اختصاص بدهند یا باید تا 50 درصد پرتفوی سهام صندوق را سهام عدالت بخرند و این افزایش سقف خرید سهام عدالت از سوی این صندوق ها باعث می گردد تا همه سفارش های فروش سهام عدالت در سامانه ها خریداری گردد.

تاسیس صندوق سهامی و گشایش فروش سهام عدالت

معتمد در مورد مصوبه دوم شورای عالی بورس برای گشایش فروش سفارش های سهام عدالت هم خاطرنشان کرد: با توجه به ارزنده بودن سهام عدالت، صندوق های با عایدی ثابت درخواست داده اند تا یک صندوق سهامی تاسیس گردد و منابع آن را هم نهادهای اقتصادی بازار سرمایه همچون تامین سرمایه ها، شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ ها تامین نمایند و سهم را بخرند و با این حساب در هفته های آینده با این دو راه چاره ایجاد شده 5000 میلیارد تومان سفارش فروش سهام عدالت انجام می گردد.

سازوکار فروش سهام عدالت در سامانه

معاون نظارت بر نهادهای اقتصادی سازمان بورس درباره ساز و کار فروش سهام عدالت در سامانه معاملات توضیح داد: برای اینکه استراتژی و اطلاعات فروش سهام عدالت منتشر و افشا نگردد ابتدا همه درخواست های فروش تجمیع می گردد و سپس به وسیله یک کارگزاری در خارج از ساعات معاملات سهام عدالت به فروش می رسد و در نهایت منابع اقتصادی آن به سمت کارگزاری های فروشنده واریز و تخصیص داده می گردد تا به حساب سهامدار واریز گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "دو مصوبه نو سهام عدالت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو مصوبه نو سهام عدالت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید