دردسر دیگری برای بایدن رقم خورد

به گزارش وبلاگ آوا، ایسنا نوشت: یکی از قانونگذاران اوکراینی مدعی شد که دومین لپ تاپ متعلق به پسر جو بایدن حاوی اطلاعات تماس های تجاری او، توسط نیروهای پلیس این کشور کشف شد که این مشکل دیگری برای کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا محسوب می گردد.

دردسر دیگری برای بایدن رقم خورد

به نوشته روزنامه دیلی میل، آندری درکاچ، قانونگذار اوکراینی در پستی در فیسبوک نوشت که این دومین لپ تاپ متعلق به هانتر بایدن، پسر جو بایدن، کاندیدای دموکرات ها در انتخابات آمریکاست که حاوی تماس های کاری پسر بایدن است و این لپ تاپ به نیروهای اجرای قانون اوکراین سپرده شده است.

وی همچنین نوشته است: اینها آخرین شواهد یا آخرین لپ تاپ نیستند. این دومین لپ تاپ حاوی شواهدی از فساد هستند و به بایدن و پسرش مربوط می شوند.

اخیرا، روزنامه نیویورک پست ایمیل ها و تصاویری را منتشر کرد و مدعی شد که اینها در لپ تاپی متعلق به هانتر بایدن بوده است.

رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که منابع خارجی ایمیل های هانتر بایدن را که نخستین بار هفته گذشته منتشر شد، ارائه نکردند و این لپ تاپ که حاوی پیغام ها و تصاویر شخصی هستند از یک تعمیرگاه در ایالت دلاور دزدیده شد و صاحب مغازه با وکیل جولیانی تماس گرفت.

هارد درایو این لپ تاپ از سوی شخص ثالثی از صاحب این تعمیرگاه در ژانویه به دست آمد و سپس برای جولیانی ارسال شد. به نظر می رسد که جولیانی برای چندین ماه این اطلاعات را نگه داشته و درست چند هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری 2020 آنها را به نیویورک پست داده است.

کارزار انتخاباتی جو بایدن و وکیل هانتر بایدن گفته اند که آنها سابقه ای از برگزاری چنین جلسه ای ندارند. آنها به صحت ایمیل ها نپرداخته اند.

در این ایمیل ها که توسط نیویورک پست منتشر شد، نشان می دهد که هانتر بایدن به دنبال یک توافق چرب و نرم با حضور یک کمپانی خصوصی انرژی چینی است و در یکی از پیغام ها می گوید که این توافق پیشنهادی برای من و خانواده ام خوب است.

آندری درکاچ یکی از تماس های اصلی در لیست تماس های جولیانی است و در ارزیابی اطلاعاتی اوت که کوشش هماهنگ روسیه برای تحقیر کردن بایدن مطرح شد، از او نام برده شده است. در بیانیه تحریم ماه گذشته میلادی وزارت خزانه داری آمریکا، درکاچ را یک عامل فعال روس برای بیش از یک دهه اعلام نموده اند.

حالا این قانونگذار اوکراینی مدعی است که درباره دومین لپ تاپ اطلاع دارد که از سوی دو نماینده برای منافع میکولا زلوچفسکی، موسس کمپانی بوریسما استفاده شده است. هانتر بایدن در هیات مدیره در کمپانی انرژی بوریسما کار نموده است.

این قانونگذار در پست فیسبوکی خود نوشته، این لپ تاپ به نیروهای اجرای قانون اوکراین داده شد و اینکه نمایندگان بوریسما اکنون به عنوان شاهدان فرایند کیفری هستند. حقایقی که فساد بین المللی را تأیید می نماید در لپ تاپ دوم ذخیره شده اند. این لپ تاپ به افسران اجرای قانون اوکراینی داده شد و نمایندگان بوریسما اکنون شاهدان در این فرایند کیفری هستند. این نمایندگان آماده گفتن فساد بین المللی ای هستند که بایدن ها در آن دخیل هستند.

این در حالیست که جولیانی از صحبت درباره ارتباطات خارجی اش از جمله با درکاچ شرمی ندارد. در دسامبر، این قانونگذار اوکراینی در فیسبوکش تصویری از نشست خود و جولیانی در کی یف منتشر کرد.

درکاچ در ماه های اخیر سوابق تماس های تلفنی بایدن را زمانیکه معاون اوباما بود با رهبر سابق اوکراین منتشر کرد؛ سوابقی که کارزار انتخاباتی بایدن گفته به شدت ویرایش شده اند.

با وجود هشدارهای دولت واشنگتن درباره درکاچ، ترامپ این سوابق تماس های تلفنی را در توئیترش تبلیغ نموده است.

اف.بی.ای در حال آنالیز و انجام تحقیقاتی است که ببیند آیا این اتهامات علیه بایدن بخشی از کمپین اطلاعات غلط روسیه علیه کارزار انتخاباتی بایدن است یا خیر.

استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ سفید که اخیرا بابت پولشویی و تقلب دستگیر شده، روز یکشنبه گفته بود که آنچه از هارد درایو لپ تاپ هانتر بایدن آمده، درست است.

وی گفت: وکیل هانتر کوشش کرد تا به تعمیرگاه لپ تاپ ایمیل بزند و بخواهد که لپ تاپ را برگرداند و سپس با من و تیمم تماس گرفت تا این هارد درایو حساس را پس بگیریم. این عملیات اطلاعاتی روسیه نیست. آنها اذعان کردند که این هارد درایو متعلق به بایدن است. ما ایمیل هایی از وکیل هانتر داریم و اگر لازم باشد، آنها را افشا می کنیم.

این مساله باعث شده تا ترامپ به بایدن بتازد و در توئیتی نوشت: لپ تاپ هانتر بایدن یک فاجعه برای کل فامیل بایدن به ویژه پدرش جو است. این حالا یک حقیقت اثبات شده است و نمی توان آن را انکارکرد که تمامی آن اطلاعات یک معامله واقعی است. این مساله دستیابی بایدن به ریاست جمهوری را ناممکن می سازد، او حتی نمی تواند 10 درصد رای بیاورد چه برسد به 50 درصد! جو 10 درصدی!

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "دردسر دیگری برای بایدن رقم خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر دیگری برای بایدن رقم خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید