درخشش یک نور مارپیچی مرموز در آسمان آلاسکا

به گزارش وبلاگ آوا، آخر هفته گذشته، ناظران آسمان در آلاسکا با یک چشم انداز غیرمنتظره روبرو شدند. یک مارپیچ نورانی به رنگ آبی کم رنگ در آسمان شب ظاهر شده بود.

درخشش یک نور مارپیچی مرموز در آسمان آلاسکا

یک مارپیچ آبی مرموز، آسمان شب بر فراز آلاسکا را روشن کرد و باعث حیرت تماشاگران شد. اما چه چیزی باعث وقوع این پدیده عجیب شده است؟

به نقل از دیلی میل، آخر هفته گذشته، ناظران آسمان در آلاسکا با یک چشم انداز غیرمنتظره روبرو شدند. یک مارپیچ نورانی به رنگ آبی کم رنگ در آسمان شب ظاهر شده بود.

این پدیده در هنگام درخشش شفق های شمالی که هنگام برهم کنش ذرات باردار خورشید و جو زمین ایجاد می شوند و نوار های سبز روشنی فراوری می نمایند، نمایان شد.

اما به رغم ظاهر بشقاب پرنده ای یا پورتال مانند آن، علت ایجاد این مارپیچ مرموز ساده تر از آن چیزی است که تصور می گردد.

این مارپیچ ناشی از رها شدن سوخت اضافی یک موشک اسپیس ایکس بود که حدود سه ساعت پیش از ظهور آن از کالیفرنیا به فضا پرتاب شد. به علت جاه طلبی های فضایی ایلان ماسک، پدیده های مشابهی در ماه ژانویه در هاوایی و تابستان گذشته در نیوزیلند نیز رخ داد.

دکتر دان همپتون (Don Hampton)، فیزیکدان فضایی، استادیار پژوهشی در موسسه ژئوفیزیک فیربنکس دانشگاه آلاسکا، می گوید: گاهی موشک ها سوختی دارند که باید رها گردد.

او گفت: وقتی آن ها این کار را در ارتفاعات بالا انجام می دهند، آن سوخت به یخ تبدیل می گردد. اگر این یخ در معرض نور خورشید باشد، وقتی در تاریکی روی زمین هستید، می توانید آن را به شکل ابری بزرگ ببینید که گاهی اوقات مارپیچی است.

موشک فالکون 9 شرکت اسپیس ایکس آدینه شب از پایگاه فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا به پرواز عایدی. این یک پرتاب قطبی بود که باعث شد در قسمت بزرگی از آلاسکا قابل مشاهده باشد. فالکون 9 محموله ای شامل 51 فضاپیما را با خود به فضا برد.

حدود سه ساعت پس از پرتاب، در اوایل صبح روز شنبه، یک مارپیچ در آسمان ظاهر شد که ناشی از بخار آب موجود در مایعات اگزوز موشک بود.

دکتر همپتون گفت اگرچه این یک پدیده معمولی نیست، اما او تقریبا سه بار چنین اتفاقاتی را مشاهده نموده است.

عکاسانی که برای تماشای شفق قطبی آمده بودند عکس هایی از این پدیده در شبکه های اجتماعی منتشر کردند. یکی از کاربران در توییتر نوشت: فکر می کنم بیگانگان وارد زمین شده اند.

این اولین باری نیست که پرتاب شرکت اسپیس ایکس باعث می گردد ناظران فکر نمایند که ممکن است بشقاب پرنده ها وجود داشته باشند.

در ماه ژانویه، مارپیچ دیگری بر فراز جزیره بزرگ هاوایی دیده شد. در ماه ژوئن سال گذشته نیز یک مارپیچ آبی مرموز که در آسمان نیوزیلند در حال حرکت بود، تماشاگرانی را که فکر می کردند منشا بیگانه دارد، حیرت زده کرد.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید

به "درخشش یک نور مارپیچی مرموز در آسمان آلاسکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش یک نور مارپیچی مرموز در آسمان آلاسکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید