خواص دتاکس واتر ها در سم زدایی و کاهش وزن بدن

به گزارش وبلاگ آوا، تا زمانی که در مصرف دتاکس واتر ها زیاده روی نشود، سالم محسوب می شوند.

خواص دتاکس واتر ها در سم زدایی و کاهش وزن بدن

وبلاگ آوا - آب های سم زدا با نام دتاکس یاد می شوند و اغلب درباره آن ها می شنویم. این روز ها بسیار بر سر زبان ها افتاده اند. زندگی ماشینی سبب شده است که تحرک کمتری داشته باشیم و اشتهای بیشتر. این خود سبب ورود کالری بیشتر و در نهایت چاقی ما می گردد. بعضی دارو ها وارد بازار شده اند و با ایجاد سیری، مانع از مصرف زیاد غذا و کالری در ما می شوند؛ اما هیچ چیز بهتر از دستورالعمل های طبیعی نیست.

خواص دتاکس واتر مطلبی است که امروز به آن خواهیم پرداخت.

آب سم زدا به آب طعم دار با میوه، سبزیجات یا گیاهان تازه گفته می گردد. دتاکس واتر آب میوه نیز نامیده می گردد. فراموش نکنیم که با یک لیوان دتاکس یا مخلوط دمنوش ها، آن طور که فکر می کنیم، لاغر نمی شویم. دتاکس واتر ها ما را در رژیم غذایی سالم حمایت می نمایند.

دتاکس واتر را می توان در خانه با روش های مختلفی تهیه کرد. برای این کار می توان از ترکیبی از میوه ها، سبزیجات و گیاهان مختلف استفاده کرد. دتاکس واتر کالری کمی دارد. علت این امر آن است که دتاکس واتر با عطر دادن به جای استفاده از آب میوه تهیه می گردد. دتاکس واتر نوشیدنی است که اغلب توصیه می گردد به فهرست رژیم غذایی اضافه گردد؛ به خصوص به عنوان جایگزینی برای نوشیدنی های پر قند مانند آب میوه و نوشابه.

خواص دتاکس واتر را در ادامه مطلب مطالعه کنید:

هیدراتاسیون برای حفظ حرکات منظم روده و سلامت گوارش مهم است. کم آبی مزمن می تواند منجر به یبوست گردد که می تواند باعث احساس نفخ و خستگی گردد. مصرف آب زیاد با یاری به عبور مواد مغذی از روده ها از یبوست جلوگیری می نماید.

کم آبی خفیف می تواند بر تمرکز، سطح انرژی و خلق و خو تاثیر منفی بگذارد. مطالعات نشان داده اند که سطح کم آبی بدن در حدود یک درصد می تواند بر خلق وخو تاثیر منفی بگذارد، باعث سردرد گردد و زمان تمرکز را کاهش دهد.

دتاکس واتر کالری بسیار کمی دارد؛ زیرا با طعم دهنده تهیه می گردد. بنابراین، سبزیجات کم کالری مانند خیار یا سبزی باید برای تهیه دتاکس واتر انتخاب شوند.

نوشیدن آب می تواند به سیر نگه داشتن شما و سرکوب گرسنگی یاری کند. این به محدود کردن کالری دریافتی یاری می نماید. با این حال، افزودن یک سبزی غنی از فیبر مانند خیار یا میوه ای مانند آناناس به آب، به سم زدایی بدن شما یاری می نماید. این گونه برای مدت طولانی تری احساس سیری می کنید.

بله، نوشیدن آب کافی می تواند به کاهش وزن یاری کند. این اثر برای سم زدایی آب نیز صدق می نماید. آب به طور موقت سرعت متابولیسم را افزایش می دهد؛ بنابراین کالری بیشتری سوزانده می گردد. نوشیدن نیم لیتر آب می تواند اندازه متابولیسم شما را تا 30 درصد برای حدود یک ساعت افزایش دهد. افرادی که میزان توصیه شده آب را به عنوان بخشی از یک برنامه رژیم غذایی مصرف می نمایند؛ نسبت به افرادی که این کار را نمی نمایند، بیشتر وزن کم می نمایند. علاوه بر این، در یک مطالعه، بیان شد که بزرگسالان دارای اضافه وزن که نیم لیتر آب قبل از غذا می نوشیدند، 40 درصد بیشتر از افرادی که این نوشیدنی را نمی نوشیدند، وزن کم کردند.

مواد مورد احتیاج برای تهیه دتاکس واتر در منزل آب و گیاهان مختلف، میوه ها و سبزیجات هستند. مواد لازم برای دتاکس واتر را باید خرد کرد و در صورت تمایل آب سرد یا گرم به آن اضافه نمود. هنگام استفاده از آب سرد، میوه ها و سبزی ها باید تا 2 ساعت در یخچال استراحت نمایند تا عطر و بوی خود را آزاد نمایند. هنگامی که دتاکس واتر آماده شد، مواد باید از آن جدا شوند.

دستور العمل های تهیه دتاکس واتر در زیر آورده شده اند:

-زنجبیل

-جعفری

-سیب

-دارچین

-توت فرنگی

مواد لازم برای دتاکس واتر زنجبیل به توضیح زیر هستند:

یک قاشق غذاخوری زنجبیل تازه رنده شده

4 برگ نعناع

3 لیوان آب

یک عدد لیمو

یک عدد خیار

لیمو و خیار را به صورت نازک برش داده و در یک ظرف یا کوزه شیشه ای قرار دهید. سپس درب آن را ببندید. سپس زنجبیل رنده شده، برگ نعناع و در آخر آب را اضافه کنید. برای 4-5 ساعت یا یک شب در یخچال نگهداری گردد. آب سم زدایی زنجبیل حاوی 69 کالری است. می توان آن را در طول روز به خصوص قبل از غذا مصرف کرد.

مواد لازم به توضیح زیر هستند:

یک لیتر آب

یک عدد لیمو

یک عدد خیار

چند شاخه جعفری

ابتدا جعفری را خوب تمیز نموده و کمی از ساقه ها کوتاه می کنیم. سپس لیمو و خیار را نازک برش می دهیم. لیمو، خیار و جعفری را در یک پارچ یا بطری شیشه ای می ریزید. روی آن آب اضافه کنید و 4-5 ساعت صبر کنید تا مصرف گردد.

مواد لازم برای آب سم زدای سیب به توضیح زیر هستند:

یک عدد سیب

یک لیتر آب

2 عدد چوب دارچین

ابتدا هسته های سیب را که کاملا شسته شده، جدا می کنیم و نازک برش می دهیم. سپس آن را در ظرف شیشه ای می برید و دارچین را به آن اضافه می کنید. در نهایت آب ولرم اضافه می کنیم و به مدت 4 تا 5 ساعت در یخچال قرار می دهیم.

مواد لازم به توضیح زیر هستند:

3 عدد چوب دارچین

یک لیتر آب

یک عدد سیب میانه

نصف لیمو

2 عدد میخک

یک قاشق چایخوری زنجبیل تازه رنده شده

سیب و لیمو های شسته شده و دانه شده را نازک برش می دهیم. بعد آن ها را در یک بطری شیشه ای قرار داده و دارچین، زنجبیل و میخک را اضافه کنید. آب به آن اضافه نموده و 4-5 ساعت در یخچال بگذارید.

مواد لازم برای تهیه دتاکس توت فرنگی به توضیح زیر هستند:

5 عدد توت فرنگی

500 میلی لیتر آب

1-2 برگ نعناع

توت فرنگی ها را خوب شسته و سپس به قطعات کوچک برش داده شوند. توت فرنگی های ورقه شده را در یک ظرف شیشه ای ریخته و آب گرم به آن اضافه کنید. در نهایت برگ نعناع را اضافه نموده و پس از 5-4 ساعت انتظار مصرف کنید.

یک لیتر آب ولرم

10 شاخه جعفری

یک عدد چوب دارچین

2 عدد سیب سبز

نصف لیمو

سیب ها را بشویید و نازک برش دهید. به سیب هایی که در یک پارچ شیشه ای ریخته اید، چوب دارچین، جعفری و لیموی خلال شده را اضافه کنید. در نهایت آب اضافه نموده و با 4-5 ساعت انتظار مصرف کنید.

یک لیتر آب گرم

2 تا 3 برش لیمو

یک قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده

دو عدد چوب دارچین

2 تا 3 عدد برگ نعناع

200 میلی لیتر آب معدنی طبیعی

لیمو، زنجبیل رنده شده، دارچین، برگ نعناع و آب معدنی را مخلوط کنید. در یک بطری شیشه ای با نگه داشتن آن در یخچال به مدت 4 تا 5 ساعت یا یک شب می توان آن را مصرف کرد.

زمانی که به میزان مناسب و کافی مصرف گردد، می تواند به کاهش وزن یاری کند. دتاکس واتر را می توان در هر زمانی از روز مصرف کرد؛ اما در حالت ایده آل باید آن را صبح ناشتا مصرف کرد. نوشیدن آب سم زدا با معده خالی در صبح، معده را برای هضم آماده می نماید، به دفع سریعتر سموم از بدن و سرعت بخشیدن به متابولیسم یاری می نماید. دتاکس واتر آماده شده باید در فواصل منظم در طول روز مصرف گردد.

آب های سم زدایی که با ترکیب سبزیجات، میوه ها یا ادویه ها آماده می شوند و در صورت نوشیدن با هم اثرات سمی ایجاد می نمایند، می توانند بر سلامتی تاثیر منفی بگذارند. در نتیجه، بدون مشورت با پزشک باید از چنین مخلوط هایی اجتناب گردد. استفاده بیش از حد از دتاکس واتر می تواند مضر باشد. آب های سم زدا می توانند به پاکسازی روده یاری نمایند.

سم زدایی غیر ضروری برای پاکسازی روده می تواند به مرور زمان منجر به مشکلاتی مانند خستگی، کم آبی، یبوست یا اسهال و انسداد روده گردد. مصرف بیش از حد آب سم زدا می تواند بر کلیه ها تاثیر منفی بگذارد. آب میوه های سم زدایی که نسبت میوه بالایی دارند، به علت وجود اگزالات در میوه ها می توانند باعث تشکیل سنگ کلیه شوند. به همین علت بیماران کلیوی باید در مصرف دتاکس واتر احتیاط نمایند.

وبلاگ آوا علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خواص دتاکس واتر ها در سم زدایی و کاهش وزن بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص دتاکس واتر ها در سم زدایی و کاهش وزن بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید