خستگی مردم از اجرای پروتکل های بهداشتی خطرناک است

به گزارش وبلاگ آوا، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، خستگی شهروندان از اجرای پروتکل های بهداشتی را نگران کننده ترین خطر استمرار اپیدمی کرونا دانست.

خستگی مردم از اجرای پروتکل های بهداشتی خطرناک است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آوا، علیرضا زالی، گفت: در 24 ساعت گذشته 171 بیمار در بخش های عادی مراکز درمانی استان تهران به عنوان موارد قطعی جدید ابتلاء به کرونا و 72 بیمار نیز در بخش های مراقبت های ویژه بستری شده اند.

وی با بیان اینکه مجموعاً 294 بیمار در طول 24 ساعت گذشته از مجموع بیمارستان های استان مرخص شده اند، درباره تعداد بستری های جدید نسبت به روز گذشته اظهار کرد: این آمار نسبت به روز گذشته افزایش مختصری داشته است و مجموع بیماران جدید نسبت به روز قبل 2,3 درصد افزایش را نشان می دهد.

زالی گفت: سهم بیمارانی که از مجموع بخش های بهداشتی و درمانی به عنوان مراجعان سرپایی مراجعه کرده و بعد بستری شدند در 24 ساعت گذشته از 3,7 به 5.6 رسیده که افزایش مختصری را نشان می دهد.

وی افزود: بنابر این آمارها در بخش های مراجعان به مراکز بهداشت و مراجعان مراکز درمان، هم در بخش موارد جدید بخش های عادی و بخش های ویژه نسبت به 24 ساعت گذشته افزایش مختصری داشته است.

وی تاکید کرد: مهم ترین مسئله در برخورد با بیماری کرونا و کاهش موارد ابتلاء جدی تلقی کردن بیماری است.

زالی ادامه داد: خطر بیماری کرونا از کشور و استان تهران زدوده نشده و تهران یکی از شهرهایی است که در آن روزانه موارد ابتلای جدید گزارش می شود و این گزارش ها نشان می دهد هنوز در پایتخت بحث کرونا باید جدی تر تلقی شود.

وی افزود: هرگونه تسامح و عدم اجرای شیوه نامه های بهداشتی توسط شهروندان می تواند منجر به بروز کاستی در فاصله گذاری اجتماعی شود و به صورت تصاعدی افزایش موارد ابتلاء را در پی داشته باشد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: کرونا در تهران انتها یافته نیست و کماکان در بحث کرونا مسئله باید جدی تر تلقی شود.

وی ادامه داد: با توجه به تغییرات شناوری که در آمارها وجود دارد و به ویژه موارد جدید گزارش شده، ما هنوز برای کنترل قطعی کرونا در تهران به زمان نیاز داریم.

زالی تاکید کرد: مهم ترین عامل برای انتقال این بیماری حضور در مراکز پرتراکم و پرتردد و به ویژه بدون استفاده از وسایل حفاظتی است و در شرایط فعلی که خطر در کمین ماست و این بیماری فریبنده به هر طریقی می تواند با ساز و کارهای فریبنده خود منجر به تسخیر میزبان های جدید شود، باید با مراقبت های بیشتر نسبت به محافظت از خود در برابر این ویروس توجه کنیم.

وی، مهم ترین خطر نگران کننده در استمرار اپیدمی را خستگی شهروندان در اجرای پروتکل های بهداشتی و تسامح نسبت به خطر بیماری کرونا اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خستگی مردم از اجرای پروتکل های بهداشتی خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خستگی مردم از اجرای پروتکل های بهداشتی خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید