تأکید فرستاده گوترش بر تداوم همکاری های ایران در جهت حل بحران یمن

به گزارش وبلاگ آوا، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در تماس تلفنی با خاجی خواستار تداوم همکاری های ایران در راستای حل بحران یمن شد.

تأکید فرستاده گوترش بر تداوم همکاری های ایران در جهت حل بحران یمن

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ آوا، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در ادامه رایزنی های جمهوری اسلامی ایران درخصوص حل و فصل بحران یمن، با هانس گفرایندبرگ، فرستاده ویژه تازه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن ، به صورت تلفنی گفت وگو کرد.

در این گفت وگو، طرفین آخرین تحولات مربوط به رفع محاصره و فرایند صلح در یمن را مورد بررسی قرار دادند و مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان بر تداوم نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران به منظور دستیابی به صلح عادلانه از طریق راه چاره سیاسی تاکید کرد.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن هم ضمن اشاره به سابقه تلاش های سازنده جمهوری اسلامی ایران در جهت حل بحران یمن، خواستار تداوم این همکاری ها شد و مساعی اخیر خود در راستای پیشبرد صلح یمن در چارچوب سازمان ملل را تشریح کرد.

به گزارش فارس، در تیر ماه سالجاری هم در دیدار نماینده سوئد در امور یمن با مشاور ارشد وزیر امور خارجه ایران راه های پایان بخشیدن هر چه سریع تر به فاجعه انسانی در یمن مورد بحث قرار گرفت. (اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس

به "تأکید فرستاده گوترش بر تداوم همکاری های ایران در جهت حل بحران یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید فرستاده گوترش بر تداوم همکاری های ایران در جهت حل بحران یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید