بچه ها در چه سنی می توانند از تلفن هوشمند استفاده نمایند؟

به گزارش وبلاگ آوا، از آنجا که تلفن های هوشمند به یکی از کالا های اساسی زندگی مدرن تبدیل شده اند، این سوال همواره وجود دارد که آیا باید به کودک تلفن همراه بدهیم یا خیر و اساسا از چه سنی والدین باید به این موضوع اهمیت دهند.

بچه ها در چه سنی می توانند از تلفن هوشمند استفاده نمایند؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگرچه بسیاری از والدین به دنبال پاسخ این سوالات هستند، اما این یک سوال سخت است، زیرا یک پاسخ خاص وجود ندارد. آنچه برای یک کودک خوب است ممکن است برای کودک دیگر مناسب نباشد. اگر در حال حاضر می خواهید تصمیم بگیرید که آیا وقت آن است که به فرزند خود تلفن هوشمند بدهید یا نه بهتر است از خود چند سوال بپرسید:

مزایای دادن تلفن هوشمند به کودک شما چیست؟

بیایید از مهمترین پرسش آغاز کنیم: آیا فرزندان شما به تلفن هوشمند احتیاج دارند؟ آیا فکر می کنید این چیزی است که می تواند تأثیر بسزایی در زندگی آن ها بگذارد، یا فقط چیزی است که آن ها می خواهند؟ اگر بخواهید به آن ها تلفن هوشمند بدهید، دقیقاً چگونه از آن استفاده می نمایند؟

از دیدگاه ایمنی، با دسترسی کودک به تلفن هوشمند شما امکان دسترسی 24 ساعته به کودک (و بالعکس) را دارید. اگر آن ها در شرایط ناخوشایند یا خطرناکی قرار داشته باشند، می توانند با شما یا یک بزرگسال مورد اعتماد دیگر تماس بگیرند، به همین ترتیب، اگر شخصاً به دلیل رویدادی پیش بینی نشده با مشکل روبرو شده باشید، به شما این امکان را می دهد که با آن ها تماس بگیرید. همچنین یک مورد مهم اجتماعی نیز وجود دارد. اگر همه دوستانشان در مدرسه غالباً از تلفن های هوشمند خود برای برقراری ارتباط با یکدیگر در خارج یا ساعات مدرسه استفاده می نمایند، کنار گذاشتن فرزندتان از این تجربه اشتراکی می تواند منجر به ناراحتی شدید وی گردد.

آیا می توان به آن ها اعتماد کرد؟

این سوالی مهم است که باید پرسیده گردد. اگر به فرزند خود تلفن هوشمند بدهید، می توانید به او اعتماد کنید که از آن سوءاستفاده نکند؟ اگر محدودیت های خاصی را در خصوص آنچه که آن ها می توانند ببینند و سایر موارد، مشخص کنید، آیا می توانید اطمینان حاصل کنید که آن ها بدون داشتن نظارت شما، کار های صحیح را انجام می دهند؟ با دادن یک تلفن هوشمند به کودک، او می تواند اهمیت احترام گذاشتن به هرگونه قانون و محدودیتی را که برای او مشخص می کنید، بیاموزد، در عین حال یاد می گیرد که احترام مساوی از یک فرد بزرگسال را بدست می آورد، زیرا از قوانین پیروی نموده است.

چه گزینه هایی در گوشی هوشمند وجود دارد؟

از آنجا که تلفن های هوشمند در زندگی مدرن همه گیرتر شده اند، همچنین شاهد افزایش انواع گروه های محبت آمیز اینترنتی نیز هستیم. این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که جنبه های مثبتی را نیز در اختیار کاربر قرار می دهند با این وجود اگر فکر می کنید کودک شما برای یک تلفن هوشمند آماده نیست می توانید برای وی یک ساعت بخرید.

منبع: انتخاب

به "بچه ها در چه سنی می توانند از تلفن هوشمند استفاده نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها در چه سنی می توانند از تلفن هوشمند استفاده نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید