اشتباه بزرگ جنگنده اف 22 در آسمان آمریکا

به گزارش وبلاگ آوا، در تاریخ 11 فوریه، یک فروند F-22 جسمی استوانه ای را در آسمان سرنگون کرد و گرچه مقامات هنوز توضیحی در خصوص هدف یا منشاء این شیء ناشناس ارائه نداده اند. اما یک نظریه جالب به سرعت در میان جامعه علاقه مندان به بالون پیچید: به یک بالون پیکو، چیزی شبیه به یک بالون مهمانی مایلار، در آسمان شلیک شده است.

اشتباه بزرگ جنگنده اف 22 در آسمان آمریکا

از تاریخ شنبه، 11 فوریه، گروه آماتور ایلینوی، از بالون خود بی خبر است. به گفته یکی از کارشناسان: به احتمال 98٪، شیء ای که به آن شلیک شده است، همان بالون باشگاه ایلینوی باشد.

دن بوون، مشاور بالون استراتوسفر در تبادل نظر با NPR گفت:ما آماتورها قبل از ساقط شدن بالون یوکان، در حال تماشای K9YO-15 بودیم که به سمت آلاسکا می رفت.

بوون که 12 سال است به تحقیق و طراحی بالون های کوچک، نظیر بالونی که به وسیله باشگاه ایلینوی استفاده می شد مشغول است و به آنها یاری می نماید، گفت که آنها برای دنبال کردن K9YO-15 از یک وب سایت ردیابی استفاده می کردند. بعلاوه این وب سایت، امکان پیش بینی مسیر احتمالی بالون سرگردان را نیز دارد.

بوون گفت: زمانی که پیش بینی ها نشان دادند ک K9YO-15 از آلاسکا به سمت یوکان در حال حرکت است، امیدوار بودیم که ردیابی نشود. اما لحظه ای که رهگیری یک شیء پرنده گزارش شد، ما می دانستیم که آن چیست و متعلق به چه کسی است!

بووون در پاسخ به این سوال که آیا به نظر اون بالون Northern Illinois Bottlecap Balloon Brigades balloon در اثر شلیک ساقط شده است گفت: قطعا بله! و ادامه داد که این را با 98٪ قطعیت و اطمینان می گوید.

اطلاعات بیشتر درباره این رویداد را در اف 22 به جای بالون جاسوسی اشتباهی به چه شلیک کرد؟ بخوانید.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "اشتباه بزرگ جنگنده اف 22 در آسمان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباه بزرگ جنگنده اف 22 در آسمان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید