ارتقای صندلی سیاسی خواهر رهبر کره شمالی

به گزارش وبلاگ آوا، رسانه های کره شمالی از ارتقای درجه مجدد کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی در نشست سیاستگذاری حزب کارگر این کشور خبر دادند.

ارتقای صندلی سیاسی خواهر رهبر کره شمالی

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از ایرنا، کی سی ان ای خبرگزاری مرکزی کره شمالی گزارش کرد کیم یو جونگ خواهر کوچک و قدرتمند کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بار دیگر به عضویت دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کارگر کره شمالی به عنوان یک نهاد کلیدی و تصمیم ساز درآمده است.

گزارش حاکی است نشست حزب برای انتصاب خانم کیم به عضویت در دفتر سیاسی کمیته مرکزی به رهبری کیم جونگ اون رهبر این کشور برگزار شده است.

به گفته تحلیلگران، خانم کیم سال گذشته پس از بی نیتجه ماندن دومین نشست کیم با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در هانوی از این سمت کنار گذاشته شد.

ان چان ایل محقق اهل کره شمالی در سئول به خبرگزاری فرانسه گفته است که انتصاب مجدد خواهر رهبر کره شمالی به عضویت در کمیته مرکزی حزب کارگر، ترمیم قدرت وی در سلسله مراتب این کشور است.

خانم کیم در زمان بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ کره جنوبی در سال 2018 به عنوان فرستاده برادرش به این کشور سفر کرد. او همچنین در حاشیه اجلاس کیم با ترامپ یا ملاقات کیم با رئیس جمهوری کره جنوبی دیده می شد.

آقای ری سون گوون که در ماه ژانویه به عنوان وزیر خارجه کره شمالی منصوب شد، در کنار خواهر آقای کیم به عنوان عضو جایگزین دفتر سیاسی انتخاب شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ارتقای صندلی سیاسی خواهر رهبر کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای صندلی سیاسی خواهر رهبر کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید