ارتباط بین نوشیدن چای و سرطان در زنان

به گزارش وبلاگ آوا، زنانی که عادت به مصرف نوشیدنی چای دارند، 21 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند. این خاصیت چای به دلیل وجود پلی فنول در آن است.

ارتباط بین نوشیدن چای و سرطان در زنان

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از خبرگزاری برنا؛ نتایج یک تحقیق جدید نشان داد مصرف کنندگان چای سیاه کمتر در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند چون این نوشیدنی، عملکرد رگ های خونی را افزایش می دهد.

چای موجب تغییرات ژنتیکی مرتبط با سرطان در زنان می گردد، اما هنوز در خصوص خوب یا بد بودن این مسئله شک و تردید وجود دارد.

طبق نتایج جدید محققان، چای تاثیر به مراتب بیشتر از آبرسانی به بدن دارد. طبق یافته های اخیر، چای قادر به تغییر نحوه تجلی بعضی ژن ها در زنان می گردد، فرایندی که به وراژنتیک معروف است.

نوشیدن چای داغ ابتلا به سرطان را دوبرابر می نماید

در عین حال نوشیدن چای می تواند سطح ژنتیکی بدن را تحت تاثیر قرار دهد و گاهی منجر به تغییر DNA در افراد گردد و تغییر ژن ها در نهایت منجر به تغییر در رفتار فرد می گردد.

قهوه نیز یکی دیگر از نوشیدنی هایی محسوب می گردد که سرشار از آنتی اکسیدان است، اما در عین حال نیز می تواند تغییرات زیادی را در DNA به وجود بیاورد.

مصرف چای سبز برای مردان چندان نمی تواند تغییری در ژنتیک آن ها ایجاد کند و این موضوع به میزان استروژن موجود در بدن هر دو جنس (مردان و زنان) مربوط می گردد.

مطالعه ای توسط محققان اروپایی بر روی بیش از 3000 نفر از بزرگسالان صورت گرفت. این مطالعات در زمینه آنالیز تاثیر نوشیدنی هایی همچون چای و قهوه بر روی افراد (با در نظر دریافت عواملی همچون سن، جنسیت و سیگار کشیدن) صورت گرفت تا بتوان تاثیر این نوشیدنی ها را بر روی DNA تشخیص داد.

در این مطالعه، همچنین تعیین شد چای موجب تغییرات وراژنتیک در بعضی ژن های مرتبط با متابولیسم استروژن می گردد. این تغییر در ژن ها فقط در زنان یافت شده است. محققان همچنان در حال آنالیز تاثیر این تغییرات بر سلامت هستند.

با این حال، بیشتر مطالعات قبلی ارتباط بین نوشیدن چای و کاهش ریسک ابتلا به شماری از سرطان ها نظیر روده، سینه، تخمدان، پروستات و ریه را نشان می دهند.

خبرگزاری برنا: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ارتباط بین نوشیدن چای و سرطان در زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط بین نوشیدن چای و سرطان در زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید