اتهامات تازه مادورو از جاسوسی سیا علیه شرکت نفتی ونزوئلا

به گزارش وبلاگ آوا، رئیس جمهور ونزوئلا از گفت وگو با دولت آمریکا در خصوص آرام کردن تنش ها بین دو دولت و کاهش بحران مالی کشورش استقبال می نماید؛ این در حالی است که وی اتهامات تازه ای را مبنی بر آن ارائه داده که 6 مدیر نفتی آمریکایی زندانی در کاراکاس، برای سیا جاسوسی نموده اند، ادعایی که توسط اقوام آن ها و وکیل دفاعی پرونده رد شده است.

اتهامات تازه مادورو از جاسوسی سیا علیه شرکت نفتی ونزوئلا

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از آسوشیتدپرس، نیکولاس مادورو که در کنفرانس خبری با حضور وبلاگ آوا بین المللی در کاخ ریاست جمهوری میرافلورز صحبت می کرد، از گفتن اینکه آیا با دولت بایدن ارتباط مستقیمی داشته یا خیر، خودداری کرد.

مادورو در عوض بار دیگر تاکید نمود که هر لحظه آماده گفت وگو با آمریکاست. روابط آمریکا و ونزوئلا دو سال پیش قطع شد، زمانی که دولت ترامپ و ده ها دولت دیگر، دشمن برجسته مادورو، خوان گوایدو را مورد حمایت قرار داده بودند و استدلال می کردند ریاست جمهوری مادورو غیرقانونی است چرا که انتخاب مجدد وی با تقلب اجرا شده است.

دولت ترامپ، مادورو و بخش نفتی ونزوئلا را به شدت تحریم کرد و همچنین کیفرخواست اتهامات مواد مخدر را برای وی صادر کرد که برای بازداشت او جایزه 15 میلیون دلاری معین نموده است.

مادورو در حال مبارزه برای احیای اقتصاد نفتی ثروتمند سابق و نابود شده کشورش بعد از دو دهه حاکمیت سوسیالیستی است. وی به دنبال رهایی از تحریم هاست و مسائل ونزوئلا را به گردن آن ها می اندازد.

اما اتهامات جاسوسی جدید علیه سیتگو، زیرمجموعه مستقر در آمریکای شرکت دولتی نفت ونزوئلا، احتمالاً کوشش ها برای جلب همراهی واشنگتن را پیچیده تر خواهد نمود، جایی که مقامات وزارت خارجه بایدن همین حالا هم به مادورو لقب دیکتاتوری را داده اند که نباید با وی وارد مذاکرات مستقیم شد.

با عمیق شدن بحران سیاسی و اقتصادی ونزوئلا، 6 مدیر سیتگو از مقر شرکت در هیوستون، به کاراکاس بازگردانده شده و به اتهامات اقتصادی زندانی شدند. محاکمه آن ها در ماه نوامبر به خاتمه رسید و قاضی آن ها را تماماً متهم شناخت و به زندان محکوم کرد.

طرح ادعای جاسوسی توسط مادورو در پاسخ به سؤالی از آسوشیتدپرس مبنی بر آن مطرح شد که آیا وی می تواند آزادی شهروندان آمریکایی از جمله افرادی را که اصطلاحاً سیتگو 6 نامیده می شوند، به عنوان حسن نیت در قبال دولت جدید آمریکا، مدنظر قرار دهد؟

وی گفت با وجود آنکه برای کوشش های دیپلماتیک همیشه آماده است، خود را درگیر پرونده های کیفری که محاکمه آن ها در دادگاه ونزوئلا اجرا شده، نخواهد نمود.

مادورو گفت: من قاضی یا دادستان نیستم، و نباید درگیر این مسئله شوم؛ اما سپس سیا را به نفوذ در سیتگو متهم و اظهار کرد: آن ها (مدیران سیتگو) شروع به فعالیت به عنوان عاملان آژانس مرکزی اطلاعات (سیا) کردند... این واقعیت دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اتهامات تازه مادورو از جاسوسی سیا علیه شرکت نفتی ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهامات تازه مادورو از جاسوسی سیا علیه شرکت نفتی ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید