آیا فیزیوتراپی باعث ابتلا به کرونا می گردد؟

به گزارش وبلاگ آوا، مسئول کمیته فنی انجمن فیزیوتراپی گفت:چشم پوشی از درمان های فیزیوتراپی، زمینه ساز کاهش سطح ایمنی فرد و احتمال افزایش ابتلا به بیماری های عفونی مانند کرونا می گردد.

آیا فیزیوتراپی باعث ابتلا به کرونا می گردد؟

به گزارش وبلاگ آوا، مجید میرزا حیدری، عضو هیأت مدیره و مسؤول کمیته فنی انجمن فیزیوتراپی ایران در مصاحبه با فارس درباره انجام خدمات فیزیوتراپی و خطر ابتلا بیماران به کرونا، گفت: حداقل استفاده از ماسک و دستکش برای بیمار و فیزیوتراپیست و ضد عفونی کردن مرکز فیزیوتراپی خطر سرایت کرونا را به حداقل خواهد رساند.

وی ادامه داد: بسیاری از بیماران مبتلا به عوارض شکستگی ها و جراحی ها علی الخصوص جراحی های مفصلی،آسیب های عضلانی و بافت نرم و جراحی های تاندونی که در اندام های تحتانی و فوقانی هستند، جزو اورژانس مراجعه به فیزیوتراپی هستند که در صورت عدم پیگیری و درمان دچار عوارض دائمی معلولیت و ناتوانی در انجام فعالیت های روزمره خواهند بود .

میرزا حیدری توضیح داد: همچنین جراحی های دیسک های ستون فقرات و آسیب های سیستم اعصاب مرکزی و محیطی منجر به بروز فلج های حرکتی می گردد که به صورت اورژانس نیازمند مداخله فیزیوتراپیست برای طی مراحل درمان و بازگشت به شرایط عادی زندگی است.

مسؤول کمیته فنی انجمن فیزیوتراپی ایران یادآور شد: استفاده از مودالیته های فیزیوتراپی با توجه به عدم سرایت ویروس به وسیله پوست و نیز فاصله با صورت در نواحی اندام های فوقانی و تحتانی با لحاظ موارد ایمنی مثل ماسک مناسب و موارد ضد عفونی، خطری برای سرایت کرونا نخواهد داشت؛ لذا افراد دچار بیماری های مفصلی با اطمینان می توانند از خدمات فیزیوتراپی بهره مند شوند .

وی متذکر شد: همچنین تعدادی از بیمارانی که دچار کووید 19 شده اند، پس از طی دوره بیماری دچار عوارضی مثل ضعف شدید عضلات تنفسی و نیز اندام ها می شوند که لزوم بازتوانی با مراجعه به مراکز فیزیوتراپی را الزامی می نماید.

میرزا حیدری توضیح داد: بروز معلولیت و چشم پوشی از درمان های فیزیوتراپی، زمینه ساز کاهش سطح ایمنی فرد و احتمال افزایش دچار شدن به بیماری های عفونی مانند کرونا را در کل جامعه در بر خواهد داشت؛ لذا لزوم پیگیری درمان های مرتبط با فیزیوتراپی از سوی آحاد جامعه بیش از پیش احساس می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "آیا فیزیوتراپی باعث ابتلا به کرونا می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا فیزیوتراپی باعث ابتلا به کرونا می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید