گزارش اف بی آی درباره دلیل انفجار بندر بیروت

به گزارش وبلاگ آوا، بنابر اعلام منابع غیر رسمی در لبنان، اف بی آی در گزارشی که تحویل طرف های لبنانی شد، تاکید نموده که انفجار بیروت نتیجه اهمال و سهل انگاری بوده است.

گزارش اف بی آی درباره دلیل انفجار بندر بیروت

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از ایسنا، منابع غیر رسمی در لبنان اعلام کردند، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) در گزارشی که به طرف های لبنانی ارائه نموده، انفجار بیروت را نتیجه اهمال و سهل انگاری دانست.

در گزارش اف بی آی همچنین آمده است: به دلیل جوشکاری در نزدیکی انبار شماره 12 و شعله ور شدن آتش در مواد آتش زا و سپس باز کردن درب انبار شماره 12 و انتقال سریع آتش به داخل، این انبار مثل یک چاشنی انفجاری برای نیترات آمونیوم عمل نموده است.

در این گزار ش آمده است: سیلوهای گندم مستقر در بندر و فضای ساحلی هم باعث شد که از فاجعه بزرگتر جلوگیری گردد. براساس گزارش اف بی آی، شعاع انفجار به 8 کیلومتر به داخل بیروت نفوذ نموده است.

در این گزارش تاکید شده است که لاشه های آهن و باقی مانده های انفجار ناشی از تاسیسات و پایه های فلزی بوده است و عملا تایید شده که هیچگونه ادوات نظامی یا موشک در منطقه وجود نداشته است.

گزارش اف بی آی درباره اینکه آیا 2750 کیلوگرم نیترات آمونیوم منفجر شده یا نه سکوت نموده، اما تاکید دارد که این مواد ذخیره شده می توانسته چنین انفجاری را موجب گردد و بخشی از نیترات آمونیوم در هوا تبخیر شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "گزارش اف بی آی درباره دلیل انفجار بندر بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش اف بی آی درباره دلیل انفجار بندر بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید