پیگیر از رده خارج شدن خودروها و موتورهای فرسوده باشید

به گزارش وبلاگ آوا، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران خواهان پیگیری از رده خارج شدن خودروها و موتورسیکلت های فرسوده و آلاینده شد و خطاب به زاکانی گفت با توجه به حضور شهردار تهران در هیات دولت باید این موضوع به وسیله دولت پیگیری گردد.

پیگیر از رده خارج شدن خودروها و موتورهای فرسوده باشید

مهدی پیرهادی با اشاره به اینکه برنامه های استقبال از بهار در منطقه ها جنوبی تهران کم بوده است، گفت: در تماسی که با معاون اجتماعی و فرهنگی داشتم مقرر شد در اجرای برنامه های ماه مبارک رمضان، منطقه ها جنوبی به صورت ویژه دیده شوند.

وی ادامه داد: برای مثال شهرداری تهران باید به بوستان ولایت در جنوب تهران نگاه ویژه ای داشته باشد.

پیرهادی بعلاوه بر ضرورت کاشت درختان مثمر در تهران تاکید نمود و گفت: در سخنان رهبر معظم انقلاب نیز به این موضوع تاکید شده است.

وی ادامه داد: شهرداری تهران در بعضی از فضاهایی که امکان وجود دارد، به کاشت درختان مثمر با بازدهی بالا توجه داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در بعضی کشورها درختان مثمر محصولات مناسبی می دهند و حتی 10 برابر بازدهی بیشتری دارند، گفت: بعضی از این گونه ها به کشور وارد شده و می توان از آنها بهره گرفت.

وی خواهان پیگیری از رده خارج شدن خودروها و موتورسیکلت های فرسوده و آلاینده شد و خطاب به زاکانی گفت: با توجه به حضور شهردار تهران در هیات دولت باید این موضوع به وسیله دولت پیگیری گردد.

پیرهادی تاکید نمود اگر به طور جدی به این موضوع ورود نکنیم در حوزه آلودگی هوا به بحران می رسیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در این خصوص هشدار می دهم که باید به موضوع خودروهای فرسوده ورود گردد، گفت: شرایط خودروسازی ایران نیز به گونه ای است که خودروهای برقی و هیبریدی فراوری نمی گردد و همچنان در فراوری خودرو در دهه های گذشته مانده ایم.

وی گفت: تعداد محدودی خودرو که قرار بود وارد گردد هم منتفی شد، گفت: هرچند این تعداد خودرو نیز از آلودگی هوای تهران کم نمی کرد.

مهدی پیرهادی در ادامه تاکید نمود: اگر شهرداری تهران موضوع از رده خارج شدن خودرو و موتورسیکلت های فرسوده را از دولت مطالبه نکند باید شاهد مرگ زودرس چند هزار نفر از شهروندان باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "پیگیر از رده خارج شدن خودروها و موتورهای فرسوده باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیر از رده خارج شدن خودروها و موتورهای فرسوده باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید