ورزشی که به سردردهای میگرنی سرانجام می دهد

به گزارش وبلاگ آوا، ایسنا/ پژوهشگران موسسه علوم پزشکی آل هند (All India Institute of Medical Sciences in New Delhi) در دهلی نو اظهار نموده اند افرادیکه مرتبا یوگا انجام می دهند، کمتر از سایر افراد از سردردهای دردناک رنج می برند.

ورزشی که به سردردهای میگرنی سرانجام می دهد

بنابر یافته های این مطالعه افرادی که از میگرن رنج می برند اما به طور مرتب یوگا تمرین می نمایند ، کمتر سردرد می گیرند و اگر هم بگیرند سردرد آنها در زمانی کوتاه از بین رفته و چندان دردناک نیز نخواهد بود.

محققان دریافتند که تجویز انجام یوگا به طور مرتب برای بیماران مبتلا به میگرن ممکن است حتی بهتر از داروها عمل کند. یوگا یک عمل ذهنی و معنوی است که در هند باستان سرچشمه گرفته است. این عمل شامل تکنیک های تنفس ، ورزش و مراقبه است.

بیشتر بخوانیدآسان ترین حرکات یوگا در قرنطینه!

روهیت باتیا (Rohit Bhatia) نویسنده مقاله از موسسه علوم پزشکی آل هند در دهلی نو گفت: میگرن یکی از شایع ترین اختلالات سردرد است ، اما مصرف دارو تنها نیمی به از افراد مبتلا به این اختلال یاری می نماید و آنها تسکین میابند. خبر خوب این است که تمرین عملی ساده و در دسترس همانند یوگا ممکن است خیلی بیشتر از داروها به این افراد یاری کند و تنها چیزی که برای انجام این عمل افراد به آن احتیاج دارند تنها یک مت است.

طی این مطالعه محققان 114 نفر در سنین 18 تا 50 سال که از میگرن های اپیزودیک رنج می بردند و در ماه بین 4 تا 14 بار این سردردها را تجربه می کردند، مورد آنالیز قرار دادند. این شرکت نمایندگان به طور تصادفی به دو گروه تقسیم شدند: گروه اول تنها دارو مصرف می کردند و گروه دوم مصرف دارو همراه با انجام عمل یوگا.

به افراد گروه دوم نحوه انجام عمل یوگا که یک ساعت به طول می انجامید آموزش داده شد. این تمرین ها شامل تمرینات تنفس و تمرینات آرامش بخش و همچنین شرایط های ایستاده بود.آنها پیش از اینکه به تنهایی در خانه ، پنج روز در هفته ، به مدت دو ماه یوگا تمرین نمایند، سه روز در هفته به مدت یک ماه توسط یک مربی یوگا تحت نظارت بودند. هر دو گروه طی این مدت در خصوص سبک و شیوه زندگی از جمله خواب کافی ، خوردن وعده های غذایی منظم و ورزش و داروهای که می تواند به میگرن یاری کند، مشاوره مناسب را دریافت کردند.

بیشتر بخوانیدبهترین مقاصد برای یوگا دوستان | وقتی طبیعت شما را متمرکز می نماید

پس از آنالیز ها محققان دریافتند که سلامتی هر دو گروه بهبود یافته است، اما این فواید در گروه دوم که عمل یوگا انجام می دادند بسیار بیشتر بود چراکه آنها فواید یوگا را در کاهش تعداد دفعات سردرد و شدت درد و حتی کاهش استفاده از دارو مشاهده نموده بودند.

در حقیقت ، گروه دوم که عمل یوگا انجام می دادند با میانگین 9.1 سردرد در ماه این آزمایش را شروع کردند و در خاتمه آزمایش ان رقم به 4.7 کاهش یافت که این به معنای تاثیر یوگا در کاهش 48 درصدی سردردهای میگرنی است.

اما گروه اول که تنها دارو مصرف می کردند با میانگین 7.7 سردرد در ماه این آزمایش را شروع کردند و در خاتمه آزمایش ان رقم به 6.8 کاهش یافت که این به معنای آن است که مصرف قرص در طول سه ماه تنها باعث کاهش 12 درصدی سردرد میگرنی آنها شده است.

دکتر باتیا در خاتمه اضافه نمود: نتایج ما نشان می دهد یوگا می تواند نه تنها درد، بلکه هزینه درمانی میگرن را کاهش دهد.این می تواند یک گام مهم به خصوص برای افرادی که به سختی می توانند داروهای خود را تهیه نمایند، باشد. معمولاً برخی از داروهایی که برای میگرن تجویز می شوند، گران هستند.

یافته های این تحقیق در مجله Neurology منتشر شد.

در ادامه بخوانیدعلت سردرد میگرنی چیست و درمان های خانگی برای سردرد میگرنیمیگرنی ها لب به این موادغذایی نزننددارویی جدید برای میگرن مزمنمنبع: همگردی

به "ورزشی که به سردردهای میگرنی سرانجام می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزشی که به سردردهای میگرنی سرانجام می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید