نام مهدی طارمی در پرونده فساد فوتبال پرتغال

به گزارش وبلاگ آوا، مهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در سال 2019 راهی تیم ریوآوه پرتغال شد. طارمی در همان هفته های نخست حضور در ریوآوه نشان داد که چه مهاجم توانمندی است و قبل از آنکه نیم فصل نخست لیگ پرتغال به خاتمه برسد، نظر سه باشگاه بزرگ این کشور یعنی اسپورتینگ لیسبون، پورتو و بنفیکا را به خود جلب کرد. در آن زمان حتی بحث پیشنهاد باشگاه بوردو فرانسه به طارمی هم به میان آمد، ولی طارمی تا خاتمه فصل در ریوآوه ماند و فصل بعد راهی تیم پورتو شد.

نام مهدی طارمی در پرونده فساد فوتبال پرتغال

تیم های بنفیکا و اسپورتینگ هم تلاش زیادی برای جذب طارمی داشتند، اما مهاجم ایران ترجیح داد به پورتو برود. این روز ها و همزمان با انتشار بخش هایی از پرونده فساد لوئیس فیلپه وی را رئیس سابق باشگاه بنفیکا جزئیاتی از رقابت تیم های بزرگ پرتغال برای جذب طارمی هم افشا شده است.

منشا این افشاگری، پرونده بزرگ فساد مالی موسوم به عملیات کارت قرمز است و در آن بخشی از مکالمات سیلوا کامپوس رئیس باشگاه ریوآوه و فیلیپه واقع شده است. این بخش از مکالمات در اختیار رسانه های پرتغال قرار گرفته است و مربوط زمانی است که صحبت از ورود دو باشگاه اسپورتینگ و بوردو به رقابت برای طارمی وسط می آید و نقشه ای که برای نقل و انتقال زمستانی طارمی و حضورش در فرانسه کشیده می شود.

روزنامه رکورد پرتغال گزارشی از این اتفاق را منتشر کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

طارمی ترجیح داده بود ریوآوه را به مقصد بنفیکا ترک کند نه پورتو و اسپورتینگ. این اعتراف از طریق سیلوا کامپوس رئیس باشگاه ریوآوه به فیلیپه وی را رئیس وقت باشگاه بنفیکا انجام شد که در شنود های عملیات کارت قرمز واقع شده است. این مصاحبه ها در اواخر ژانویه 2020 انجام می شود؛ زمانی که صحبت از مزاحمت سایر باشگاه ها -برای جذب طارمی- یعنی اسپورتینگ و بوردو بود.

مسئولان بنفیکا قصد داشتند جذب این بازیکن را تضمین کنند، اما تنها در تابستان بعد. روسای دو باشگاه چندین مکالمه انجام دادند که در یکی از آن ها سیلوا کامپوس به وی را گفت که طارمی به کارلوس کاروالهال سرمربی وقت ریوآوره تاکید کرده است که من فقط می خواهم برای بنفیکا بازی کنم.

این اتفاق نیفتاد و طارمی با وجود برنامه های بنفیکا، تابستان سال بعد به پورتو رفت. بر اساس تحقیقات، تیاگو پینتو (مدیر فوتبالی سابق باشگاه بنفیکا که این فصل در تیم آ. اس رم با ژوزه مورینیو همکاری می کند) با علم به اینکه باشگاه بوردو نیز به این بازیکن ایرانی علاقه مند است، پیشنهاد داد که خود این بازیکن در جابجایی ژانویه راهی باشگاه فرانسوی شود و پس از آن عقاب ها (بنفیکا) با این بازیکن قرارداد خود را امضا کنند. هدف این بود که طارمی را از رفتن به تیم اسپورتینگ که قبلاً پیشنهادی 3 میلیونی برای این بازیکن ارائه کرده بود، بازدارند.

منبع: فرارو

به "نام مهدی طارمی در پرونده فساد فوتبال پرتغال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام مهدی طارمی در پرونده فساد فوتبال پرتغال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید