مدلی که شانس پیروزی ترامپ در آبان ماه را 91 درصد پیش بینی می نماید

به گزارش وبلاگ آوا، مدلی که یک استاد علوم سیاسی دانشگاه استونی بروک ابداع نموده شانس پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آبان ماه را 91 درصد پیش بینی می نماید.

مدلی که شانس پیروزی ترامپ در آبان ماه را 91 درصد پیش بینی می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آوا، مدل پیش بینی ابداع شده توسط یک استاد علوم سیاسی پیش بینی می نماید که دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا در انتخابات آبان ماه آینده 91 درصد شانس پیروزی دارد.

بر اساس گزارش نشریه انگلیسی ایندیپندنت، مدل ایجاد شده توسط هلموت نورپوث، استاد دانشگاه استونی بروک توانسته است پنج انتخابات از شش انتخابات گذشته در آمریکا را به درستی پیش بینی کند. این مدل در سال 1996 ایجاد شده است.

نورپوث می گوید مدل پیش بینی او قادر بوده [در صورتی که زودتر ابداع شده بود] بر اساس نتایج انتخابات های مقدماتی، 25 انتخابات از 27 انتخابات برگزار شده از سال 1912 را به درستی پیش بینی کند. اساس مدل او بر میزان اشتیاقی است که نامزدها در دوران کاندیدا شدن (انتخابات های مقدماتی درون حزبی) می توانند در میان رای دهندگان ایجاد نمایند.

اگر پیش بینی نورپوث درست باشد، جو بایدن که در دو انتخابات مقدماتی آیوا و نیوهمشایر عملکرد ضعیفی از خود نشان داده بود در شرایط مناسبی قرار ندارد.

بایدن در اوایل رقابت های درون حزبی عملکرد ضعیفی داشت اما زمانی که باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا به نفع او وارد عمل شد از رقیب اصلی خود، برنی سندرز پیشی گرفت. بسیاری از کارشناسان بر این باور بودند که بایدن قادر نیست سبد رای سندرز را به طور کامل به خود اختصاص دهد.

مدل نورپوث در سال 2016 که بیشتر نظرسنجی ها هیلاری کلینتون را پیروز انتخابات نشان می دادند، پیروزی ترامپ را پیش بینی نموده بود.

پیش بینی نورپوث در حالی مطرح می گردد که بعضی مدل های پیش بینی دیگر از جمله مدل پیش بینی آکسفورد اکونومیکس پیش بینی نموده اند ترامپ در انتخابات آبان ماه آینده شکست سختی را متحمل خواهد شد. علت این شکست از منظر مدل مزبور رکود حاصل از همه گیری کرونا در آمریکاست. مدل آکسفورد هم در 16 انتخابات از 18 پیروز آرای عمومی را درست پیش بینی نموده بود.

در همین حال، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست هم پیش بینی نموده که اگر فرایند مالی فعلی و کاهش تایید عملکرد ترامپ با همین فرایند ادامه یابد، او تنها می تواند 24 درصد آرای الکترال را به خود اختصاص دهد. با این حال، مدل نورپوث می گوید ترامپ نه تنها برنده خواهد شد بلکه آرای الکترالش از 304 در سال 2016، به 362 در سال 2020 خواهد رسید.

اما نکته ای که بسیاری از پیش بینی ها در آن مشترک اند آن است که نحوه مدیریت بحران کرونا در سرنوشت انتخاباتی ترامپ در آبان ماه تاثیرگذار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مدلی که شانس پیروزی ترامپ در آبان ماه را 91 درصد پیش بینی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدلی که شانس پیروزی ترامپ در آبان ماه را 91 درصد پیش بینی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید