مأمور تشکیل دولت عراق، برنامه کابینه را به مجلس فرستاد

به گزارش وبلاگ آوا، نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه عراق از ارائه برنامه کابینه خود به ریاست مجلس اطلاع داد که مقدمه ای برای تشکیل جلسه رأی اعتماد است.

مأمور تشکیل دولت عراق، برنامه کابینه را به مجلس فرستاد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آوا، مصطفی الکاظمی نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه عراق در صفحه تویئتر خود نوشت که امروز (پنجشنبه) برنامه خود را به ریاست مجلس ارائه نموده است.

به نوشته وبسایت شبکه السومریه، او همچنین نوشت که بزودی لیست کامل وزرای کابینه خود را نیز در مدت باقی مانده به مجلس خواهد فرستاد تا موعد تشکیل جلسه رأی اعتماد تعیین گردد.

ارسال برنامه های کابینه به مجلس در حالی است که تنها دو هفته تا خاتمه مهلت مصطفی الکاظمی برای تشکیل کابینه عراق باقی مانده است، بعضی منابع مطلع سیاسی عراق می گویند که طی دو روز آینده، تکلیف کابینه او تعیین می گردد بویژه که برهم صالح رئیس جمهور عراق نیز از روز گذشته وارد رایزنی با احزاب سیاسی کشور برای تشکیل هرچه سریع تر دولت جدید عراق شده است.

امروزیک منبع مطلع در گفت وگو با پایگاه خبری الاخباریه گفت که مذاکرات الکاظمی با احزاب سیاسی خاتمه یافته و تکلیف اغلب وزارت خانه های کابینه او پس از چندین بار تغییر روشن شده است. (جزئیات بیشتر)

از سوی دیگر پایگاه خبری شبکه الدجله به نقل از یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نگردد، نوشت که مجلس عراق میخواهد نشست رأی اعتماد به کابینه جدید را یک شنبه آینده برگزار کند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "مأمور تشکیل دولت عراق، برنامه کابینه را به مجلس فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مأمور تشکیل دولت عراق، برنامه کابینه را به مجلس فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید