قطعه خاصی برای جانباختگان کرونا در بهشت معصومه (س) قم وجود ندارد

به گزارش وبلاگ آوا، خبرنگاران/قم مدیرعامل سازمان آرامستان های قم با تکذیب ادعای واشنگتن پست اعلام کرد: قطعه خاصی برای جانباختگان کرونا در بهشت معصومه (س) قم وجود ندارد.

قطعه خاصی برای جانباختگان کرونا در بهشت معصومه (س) قم وجود ندارد

سید سیف الدین موسوی نیارکی در گفت وگو با وبلاگ آوا در واکنش به ادعای واشنگفتن پست نسبت به حفر یک خندق عظیم برای دفن بیماران کرونایی در بهشت معصومه(س) قم، گفت: بر خلاف آنچه در فضای رسانه ای در مورد یک قطعه خندقی ویژه جانباختگان کرونا عنوان شده است، قطعه خاصی در این زمینه در بهشت معصومه(س) قم وجود ندارد.

وی اضافه کرد: آنچه در این میان مهم است آن است که جانباختگان کرونایی با مشخصات خاصی که در پروتکل بهداشتی وجود دارد یعنی با رعایت مشخصات ارتفاع قبر و آهک پاشی و بتن ریزی و.... دفن می شوند.

مدیر عامل سازمان آرامستان های قم اعلام کرد: در حال حاضر دفن در قبور به شکل جاری انجام می گردد. بعضی آمارها نباید مردم را گمراه کند زیرا به شکل معمولی هم قم حدود 25 متوفی دارد و نباید هر دفن شده ای را کرونایی مطرح کرد. یعنی پیش از کرونا هم هر روز به شکل متوسط 25 نفر قم دفن می شوند.

وی گفت: قبل از اینکه این اتفاقات رخ دهند هم فرایند دفن اموات در آرامستان به همین شکل جاری انجام می شد و هم اینک نیز به همین روال دنبال می گردد. یعنی معمولا یک هفته پیش تر خاک قبرها برداشته می گردد تا شرایط دفن اموات انجام گردد تا زمانی که متوفی برای دفن به آرامستان آورده می گردد، در حداقل زمان دفن گردد.

وی با اشاره به قطعات بحران اعلام کرد: این قطعات برای مواقع ضروری پیش بینی شده است که کار معقول و معمولی است؛ یعنی استان باید آمادگی آن را داشته باشد که اگر زلزله یا حادثه طبیعی و غیر طبیعی رخ داد مسئله ای برای دفن اموات وجود نداشته باشد.

وی گفت: نکته دیگر آن است که قبور باید بر اساس استانداردهایی که در این زمینه وجود دارد و همچنین رعایت اصول شرعی و ... حفر گردد. یعنی باید به شکلی باشد که هم از انتشار بیماری جلوگیری کند و از طرفی مسئله ای برای آب های زیرزمینی ایجاد نکند.

مدیرعامل آرامستان های استان قم اعلام کرد: قطعات بحران در این مواقع خاص مورد استفاده قرار می گیرد و مساله عجیبی نیست. اینکه شرایط قبرها و دفن ها در آینده چگونه باشد موضوعی است که از حیطه تصمیم گیری این سازمان خارج است و نهادهای مسئول در مورد آن تصمیم خواهند گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قطعه خاصی برای جانباختگان کرونا در بهشت معصومه (س) قم وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعه خاصی برای جانباختگان کرونا در بهشت معصومه (س) قم وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید