طالبان: صلح واقعی زمانی تامین می شود که عوامل جنگ افغانستان از بین برود

به گزارش وبلاگ آوا، در حالی که دولت افغانستان خواستار تمدید آتش بس است، طالبان گفت که آتش بس موقت بحران این کشور را حل نمی کند و برای برقراری صلح واقعی باید عوامل جنگ از بین برود.

طالبان: صلح واقعی زمانی تامین می شود که عوامل جنگ افغانستان از بین برود

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آوا، دولت افغانستان که تا به امروز 2 هزار زندانی طالبان را آزاد کرده از آمادگی اش برای تمدید آتش بس 3 روزه با طالبان نیز خبر داده است.

طالبان اما با انتشار بیانیه ای گفت که افغانستان به آتش بس دائمی و انتها یافتن عوامل جنگ نیاز دارد و معضل این کشور با آتش بس های موقت حل نمی گردد.

این بیانیه که در وبسایت رسمی طالبان منتشر شده، می افزاید: باور اینکه آتش بس موقت راه حل معضل افغانستان است تلاش کاذبی است که طرف مقابل همیشه زمزمه می کند.

در ادامه این بیانیه نیز تاکید شد: جنگ افغانستان زمانی برای همیشه انتها می یابد که عوامل آن از بین برود و علل تداوم جنگ را نیز اِشغال و دولت بوجود آمده از آن است که مدافع اهداف اشغالگران را تامین می کند.

در حالی که دولت افغانستان طالبان را به عدم پایبندی به توافقنامه قطر متهم می کند، بیانیه اضافه نمود که این گروه خواستار عملی شدن توافقنامه است تا راه برای آغاز مذاکرات بین الافغانی باز و زمینه برای از بین بردن عوامل جنگ و به میان آمدن امنیت، صلح و ثبات دائمی مساعد گردد و بالاخره سبب حاکمیت نظام فراگیر، مستقل و مستحکم اسلامی گردد.

طالبان در حالی از تمدید آتش بس خودداری کرده که کارشناسان معتقدند که آتش بس و یا کاهش چشمگیر خشونت ها برای موفقیت مذاکرات بین الافغانی و فرایند صلح الزامی است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: صلح واقعی زمانی تامین می شود که عوامل جنگ افغانستان از بین برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: صلح واقعی زمانی تامین می شود که عوامل جنگ افغانستان از بین برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید