شهرداری تهران: خبری از هجوم سفیدبالک ها نیست

به گزارش وبلاگ آوا، معاون پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تشریح شرایط سفیدبالک ها در تهران می گوید: خبری از طغیان سفیدبالک ها نیست و لکه خاصی از جمعیت این گونه در شهر دیده نمی گردد.

شهرداری تهران: خبری از هجوم سفیدبالک ها نیست

سعید احمری در مصاحبه با ایسنا با تشریح شرایط سفیدبالک ها در مرکز اظهار داشت:در روز های گذشته خبری که در رسانه ها مبنی بر طغیان سفیدبالک ها منتشر شد و برداشت ها از این خبر باعث شد تا عده ای تصور نمایند که سفیدبالک ها امسال در تهران طغیان نموده اند. این تعبیر نادرست است و خبری از طغیان سفیدبالک ها در تهران نیست.

وی افزود: طغیان سفیدبالک ها در تهران تا این لحظه رخ نداده و شهرداری و سازمان بوستان ها و مراتع هنوز لکه بزرگی از این موجودات مشاهده ننموده یا طغیانی گزارش نشده است.

معاون پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با مقایسه شرایط سفیدبالک ها در مرکز نسبت به سال های گذشته گفت: در سال های 97 و 98 جمعیت این حشرات نسبت به گذشته رشد داشت، اما هم اکنون شرایط مناسبی از نظر جمعیت سفیدبالک ها داریم و بارش خوب در کنار مبارزه فیزیکی و استفاده از برچسب های زرد و رنگ های مناسب سبب شده تا جمعیت این حشرات مدیریت گردد.

احمری با اشاره به احتمال مشاهده شدن این حشرات در روز های آینده اظهارکرد: در امسال به احتمال زیاد با این موجودات روبه رو نخواهیم بود و زمان لازم برای طغیان آن ها گذشته است البته ما باید برای سال های آینده تمهیدات مناسبی بیندیشیم تا اتفاقاتی مشابه سال های 97 و 98 رخ ندهد. اقدامات فیزیکی مانند شست وشو فضا را برای حرکت لارو سفیدبالک محدود می نماید و در کنار آن باید پایش بیشتر و مراقبت نیز در دستور کار قرار گیرد بعلاوه در صورت لزوم می توان از آفت کش ها و مبارزه فیزیکی استفاده کرد.

منبع: فرارو

به "شهرداری تهران: خبری از هجوم سفیدبالک ها نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری تهران: خبری از هجوم سفیدبالک ها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید