زمان رونمایی از هسته معاملات بومی

به گزارش وبلاگ آوا، خبرنگاران : با توجه به دردسرهایی که اختلالات هسته معاملات در معاملات بورس ایجاد کرده است و همچنان نیز این بازار با این مشکل دست وپنجه نرم می کند، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد از رونمایی هسته معاملات بومی تا پایان سال خبر داد.

زمان رونمایی از هسته معاملات بومی

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از ایسنا، در پی رشدهای بی سابقه شاخص بورس در اواخر سال گذشته و امسال، توجه مردم به این بازار جلب شد به نحوی که نیمی از جمعیت کشور سهامدار بورس شدند اما در این بین، هر چه ورود به بازار سرمایه بیشتر شد، اختلالات در هسته معاملات این بازار هم افزایش یافت به گونه ای که صدای سهامداران را به دلیل مسائل ایجاد کرده در معاملات آن ها، درآورد.

در این راستا، سازمان بورس و اوراق بهادار مجموعه راهکارهایی برای رفع اختلال هسته معاملات بورس در نظر گرفت که شامل ایجاد برنامه کوتاه مدتی برای حل کندی و قطعی هسته، راه حل میان مدتی چون خرید از عرضه کنندگان خارجی و امضای قرارداد با دانشگاه تهران برای طراحی یک سیستم است.

همچنین، سازمان بورس تهران نیز برای جلوگیری از تکرار اختلال در سامانه معاملات و عادی شدن فرایند داد و ستد سهام شرکت ها یکی از اقداماتی که با همکاری مدیریت فناوری بورس تهران انجام داد، بکارگیری دو سامانه معاملاتی بود که مانند جداسازی سامانه های بورس و فرابورس اجرایی شد اما این اقدام، موقتی بود و پس از مدتی ساعت معاملات در بازار سرمایه به روال سابق بازگشت.

بهره برداری از سامانه مجمع الکترونیک در آینده نزدیک

در پی این اقدامات، علی عبدالهی- رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد ضمن تشریح جزئیاتی از 33 طرح این وزارتخانه در جهت دولت الکترونیک، به ایسنا اعلام نمود: با اقدامات اجرا شده، تا خاتمه سال چند ماژول از هسته معاملات بومی در کشور رونمایی می شود.

وی در ادامه درباره برنامه های پیش رو در حوزه الکترونیک کردن فرآیندها در بازار سرمایه، با بیان اینکه به زودی در بورس از سامانه مجمع الکترونیک بهره برداری می شود، گفت: توسعه و گسترش سامانه سجام در دستور کار این مرکز و وزارتخانه قرار گرفته است. همچنین، در بورس کالا نیز اتفاقات خوبی برای الکترونیکی شدن رخ خواهد داد.

منبع: اقتصادنیوز

به "زمان رونمایی از هسته معاملات بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان رونمایی از هسته معاملات بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید