رگبار پراکنده باران در برخی منطقه ها کشور

به گزارش وبلاگ آوا، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار پراکنده باران در برخی منطقه ها کشور طی سه روز آینده خبر داد.

رگبار پراکنده باران در برخی منطقه ها کشور

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی پنج روز آینده جوی پایدار و آسمانی صاف در بیشتر منطقه ها کشور حاکم خواهد بود، اظهار کرد: طی این مدت در برخی منطقه ها استان های خراسان جنوبی، شرق کرمان، شرق هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ می دهد که در برخی از این منطقه ها سبب خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی می شود.

وی با اشاره به اینکه طی سه روز آینده در استان های خوزستان و ایلام احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد، گفت: طی این مدت در ارتفاعات جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان به دلیل جریانات گرم و مرطوب جنوبی، طی ساعات بعد ازظهر افزایش ابر با احتمال رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان تا روزهای انتهای هفته شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (2 تیر) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (3 تیر) هم صاف، همراه با وزش باد و با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "رگبار پراکنده باران در برخی منطقه ها کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگبار پراکنده باران در برخی منطقه ها کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید