در ایران چند چاه غیرمجاز مسدودی داریم؟

به گزارش وبلاگ آوا، خبرنگاران : مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب از مسدود شدن هشت هزار چاه غیرمجاز اطلاع داد.

در ایران چند چاه غیرمجاز مسدودی داریم؟

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از خبرآنلاین، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب درباره چاه های غیر مجاز گفت: طی سال های اخیر حدود هشت هزار چاه غیرمجاز در مناطق مختلف کشور با یاری موثر قوه قضائیه و نیروی انتظامی در مناطق مختلف کشور مسدود شده که قابل تقدیر است.

به گفته وی شناسایی و دسته بندی چاه های غیرمجاز در سراسر کشور اجرا شده و برنامه بلندمدت وزارت نیرو مسدود کردن آنها برای بهبود وضع دشت ها و آب های زیرزمینی است.

قاسم تقی زاده خامسی مدیریت مصرف آب توسط شهروندان و فعالیت های ترویجی و رعایت الگوی کشت در بخش کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: متاسفانه در حال حاضر در 17 استان کشور برنج کاشته می گردد، این در حالی است که کاشت برنج محدود به دو استان گیلان و مازندران است. در هیچ جای جهان که زیر هزار میلی متر بارندگی دارد، برنج نمی کارند، اما در بعضی مناطق ایران که میانگین بارش 150 میلی متر است برنج می کارند و باید برای این موضوع فکری کرد.

تقی زاده خامسی همچنین به ضرورت هماهنگی بیشتر بین بخش آب و کشاورزی اشاره نمود و گفت: امیدواریم ساختار مدیریت منابع آب که اخیراً بر اساس حوضه های آبریز 9 گانه طراحی و استقرار یافته، بتواند به بهبود مدیریت منابع آب کشور یاری کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "در ایران چند چاه غیرمجاز مسدودی داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ایران چند چاه غیرمجاز مسدودی داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید