خانه موزه مقدم یکشنبه تعطیل است

به گزارش وبلاگ آوا، خانه موزه مقدم در تهران، یکشنبه دوم مهرماه تعطیل است.

خانه موزه مقدم یکشنبه تعطیل است

به گزارش وبلاگ آوا، تعطیلی این خانه تاریخی، یکشنبه دوم مهرماه به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) اعلام شده است.

خانه موزه مقدم که زیر نظر دانشگاه تهران است، از جمله خانه های مجلل دوران قاجار و متعلق به یکی از درباریان آن موقع به نام محمدتقی خان احتساب الملک بود. احتساب الملک دارای دو پسر به نام های حسن و محسن بود که برای ادامه تحصیل به اروپا رفتند. محسن مقدم پس از خاتمه تحصیلات خود در رشته های نقاشی، تاریخ هنر و باستان شناسی در سال 1315 به وطن بازگشت و در کنار فعالیت های علمی، به گردآوری آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی پرداخت.

استاد مقدم بسیاری از آثار ارزشمند جمع آوری شده مانند کاشی، قطعات سنگی تراشیده شده و غیره را با الهام از فضاهای سنتی و تاریخی به نحو چشمگیری در جای جای این عمارت قدیمی نصب و بعضی دیگر مانند کلکسیون پارچه، چپق و قلیان، سفالینه، شیشه، تابلو نقاشی، مسکوکات، مهرها و اسناد تاریخی و غیره را با نظم و ترتیب خاصی در خانه پدری نگهداری کرد.

در سال 1351 استاد مقدم، استاد ممتاز دانشگاه تهران با توجه به علاقه وافرش به علم، تاریخ و هنر، خانه پدری خود را به همراه آثار نفیس گردآوری شده وقف دانشگاه تهران کرد.

خانه موزه مقدم در خیابان امام، بعد از شیخ هادی، جنب بانک ملت، پلاک 251 قرار گرفته است و به جز دوشنبه و سوگواری ها در باقی روزهای هفته باز است و از ساعت 9 صبح تا 18 عصر امکان بازدید دارد. بلیت ورودی این خانه تاریخی برای هر نفر 30 هزار تومان است.

منبع: دنیای سفر

به "خانه موزه مقدم یکشنبه تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه موزه مقدم یکشنبه تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید