حمله داعش به بغداد

به گزارش وبلاگ آوا، خبرنگاران: ارتش عراق ساعات پایانی آدینه شب حملات باقی مانده عناصر تروریستی داعش به مناطقی از استان دیاله در شمال شرق بغداد را دفع کردند.

حمله داعش به بغداد

به گزارش وبلاگ آوا به نقل از ایرنا، یک منبع محلی عراق به پایگاه خبری شفق نیوز گفت که این حمله در شمال شرق بعقوبه (شهری در 50 کیلومتری) شمال شرق بغداد دفع شده است.

به گفته این مقام محلی عراقی که به نامش هیچ اشاره ای نشده است، عناصر داعش با خمپاره و بوسیله تک تیرانداز به نقطه ایست و بازرسی ارتش عراق در روستاهای الاصلاح و الشیخ بابا حمله کردند که نیروهای ارتش عراق در مقام دفاع برآمدند.

به گفته این مقام محلی عراقی این درگیری های هیچ کشته و زخمی در میان نیروهای عراقی به جا نگذاشته است.

وی اضافه نمود: نیروهای ارتش عراق به خاطر استقرار تک تیراندازهای داعش در باغ های اندوه، نتوانستند آنان را به دام بیندازند.

مناطق الشیخ بابا به خاطر نفوذ عناصر باقی مانده داعش از مناطق و استان های آزاد شده عراق و پناه آوردن تروریست ها به باغ ها و مناطق کشاورزی این منطقه بیش از یک سال است که شاهد ناآرامی است.

عقب نشینی نیروهای پیشمرگه کرد که در آستانه حوادث اکتبر 2017 (مهرماه 96) که با همه پرسی استقلال کردستان همراه بود، شرایط امنیتی در اطراف شهرستان خانقین و ناحیه جلولاء در استان دیاله در شرق عراق را وخیم تر نموده است، مناطقی که در دوران استقرار نیروهای کرد شاهد هیچ حمله یا حوادث تروریستی نبوده است و نمودها تأمین امنیت این منطقه را برعهده داشتند.

ناحیه جلولاء در 70 کیلومتری شمال شرق بعقوبه واقع شده است که ساکنان آن را عرب ها، نمودها و ترکمن ها تشکیل می دهند.

این ناحیه در آگوست 2014 به دست داعش افتاد، اما در نوامبر همان سال (آبان 93) از تروریست ها باز پس گرفته شد.

منبع: اقتصادنیوز

به "حمله داعش به بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله داعش به بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید