برنامه تایلند برای جذب گردشگران واکسینه شده

به گزارش وبلاگ آوا، تایلند قصد دارد قرنطینه اجباری را برای مسافران واکسینه شده ای که قصد دارند به نقاط گردشگری این کشور سفر کنند لغو کند.

برنامه تایلند برای جذب گردشگران واکسینه شده

ایسنا: رویترز، مقام های تایلند اعلام کردند قصد دارند از ماه اکتبر قرنطینه اجباری را برای مسافران واکسینه شده ای که به بانکوک و مقاصد گردشگری مهم این کشور سفر می کنند لغو کنند.

حدود یک سال است که تایلند به دلیل شیوع ویروس کرونا قرنطینه 14 روزه در مراکز مورد تایید دولت را برای تمامی مسافرانی که به این کشور سفر می کنند یا بازمی گردند اجباری کرده است اما بر اساس این برنامه جدید امکان سفر به بانکوک و 10 استان دیگر تایلند از یکم اکتبر برای مسافرانی که علیه کرونا واکسینه شده اند آسان تر خواهد بود.

برنامه جدید تایلند درحالی اعلام شده که جزیره پوکت در حال آماده شدن برای پذیرش مسافران واکسینه شده از ماه جولای است. قرار است اغلب ساکنان پوکت پیش از بازگشایی این جزیره به روی گردشگران و پیش از آغاز واکسیناسیون سراسری تایلند علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.

گردشگری نقش مهمی در اقتصاد تایلند دارد. در سال 2019 تایلند میزبان 39.9 میلیون گردشگر بود که درآمد 61.32 میلیارد دلاری را برای این کشور به همراه داشتند. با این حال سال گذشته آمار گردشگران 6.7 میلیون نفر گزارش شد.

به واسطه این برنامه جدید می توان 3.5 میلیون گردشگر و به دنبال آن 9.58 میلیارد دلار درآمد برای تایلند در سال جاری پیش بینی کرد. با این حال برای عملی شدن این برنامه دست کم 70 درصد از ساکنان 10 شهری که میزبان مسافران واکسینه شده خواهند بود باید علیه کرونا واکسینه شوند.

منبع: توریسم آنلاین

به "برنامه تایلند برای جذب گردشگران واکسینه شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه تایلند برای جذب گردشگران واکسینه شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید