انتقاد مستند ساز آمریکایی از سانسور فیلمش در یوتیوب

به گزارش وبلاگ آوا، مایکل مور به همراه جف گیبز نسبت به حذف فیلمشان از سرویس یوتیوب واکنش نشان دادند و آن را سانسور آشکار عنوان کردند.

انتقاد مستند ساز آمریکایی از سانسور فیلمش در یوتیوب

به گزارش خبرنگار به نقل از ددلاین، مستند جنجالی مایکل مور و جف گیبز به نام سیاره انسان ها از سرویس یوتیوب، جایی که به رایگان به اشتراک گذاشته شده بود حذف شد و این دو فیلمساز این حرکت را یک عمل آشکار سانسور عنوان کردند.

مایکل مور تهیه کننده و گیبز نویسنده این مستند به ددلاین اعلام کردند که تازه امروز (25 می) متوجه شدند فیلم آن ها که در طول یک ماه از زمان انتشار بیش از 8 میلیون بازدید داشته به دلیل حق حق نشر برای یک بخش 4 ثانیه ای حذف شده است.

گیبس در بیانیه ای که به صورت اختصاصی به ددلاین داده، می گوید: این عمل که فیلم ما را حذف و از دیده شدن آن توسط عموم جلوگیری کردند یک سانسور واضح و آشکار از سوی منتقدان سیاسی این فیلم است. هیچ نقض حق نشری در فیلم من وجود ندارد و این موضوع سوء استفاده از این قانون است.

کلیپ چهار ثانیه ای که نقض حق حق نشر را به آن ربط داده اند 37 دقیقه بعد از آغاز این مستند در سکانسی با عنوان صفحات خورشیدی و توربین های بادی چگونه ساخته می شوند استفاده شده است. این قسمت از مستند، عملیات استخراج از معدن فلزات کمیابی را نشان می دهد که در ساخت توربین بادی مورد استفاده قرار می گیرند.

تعیین نیست که چه کسی مدعی نقض حقوق حق نشر شده است. اگرچه وکلای مور به فردی که وابسته به یک سازمان محیط زیستی است مشکوک هستند.

زمانی که یوتیوب تصمیم به حذف یک محتوا می گیرد، این سرویس به صورت اتوماتیک پس از ارائه شکایت نقض این حق نشر، این موضوع را به سازنده محتوای به اشتراک گذاشته شده اعلام می کند. به همین خاطر به خالق این محتوا فرصت داده می شود که با کسی که شکایت کرده تماس بگیرد و این مشکل را حل نماید. گیبز در این باره می گوید: ما در حال صحبت با یوتیوب برای حل این مشکل هستیم و این فیلم هر چه زودتر دوباره انتشار داده خواهد شد.

این ویدئو ماه گذشته به مناسبت روز زمین توسط مایکل مور منتشر شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "انتقاد مستند ساز آمریکایی از سانسور فیلمش در یوتیوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مستند ساز آمریکایی از سانسور فیلمش در یوتیوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید